Сьогодні вранці в місті Ладижин виникла загострена ситуація, коли прихильники ПЦУ спробувала потрапити до Храму, що раніше належав УПЦ МП. Протистояння з представниками Української Православної Церкви МП триває і досі. Інцидент став результатом довготривалого конфлікту, який почався з загостренням напруги під час зборів 10 листопада цього року.

Штурм чи вимушена дія? Храм на честь Казанської ікони: Напружена ситуація в Вінницькій області переживає потрясіння від бажаючих помолитись

Сьогодні, 28 грудня 2023 року, розгорілася напружена ситуація в місті Ладижин Вінницької області, де група вірян-прихильників ПЦУ намагались зайти до Храму УПЦ МП на честь Казанської ікони Божої Матері. Протистояння, що розпочалося о 9 годині ранку, продовжується, і поліція, присутня на місці, зіткнулася з труднощами в урегулюванні конфлікту.

Очевидці стверджують, що близько двох десятків осіб, одягнених у військову форму, прибули на автобусі, подолали паркан і прорвалися до церкви, зриваючи замок на воротах. На захист храму вийшли настоятель о. Євгеній Воробйов та парафіяни УПЦ МП, але зустріли агресивний опір прихильників ПЦУ.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Свідки повідомляють про насильство, вчинене вірянами ПЦУ, які ніби то атакували навіть жінок та дітей. Усе це відбувається на тлі конфлікту між прихильниками ПЦУ і УПЦ МП, який вирував ще з 10 листопада, коли в Ладижині відбулися збори з прихильників ПЦУ.

Ці збори, які організували депутат Верховної Ради Микола Кучер та керівництво однієї з місцевих компаній, призвели до голосування за переведення Казанської парафії у підпорядкування автокефальної Української Православної Церкви. Однак частина УПЦ, яка знаходиться в єднанні з Московським Патріархатом, не визнала це рішення і провела власні збори, де віряни вирішили залишатися в складі Української Православної Церкви під опікою митрополита Онуфрія.

Наразі ситуація залишається напруженою, і релігійні лідери закликають до розуміння та стриманості, сподіваючись на швидке врегулювання конфлікту та відсутність нових актів насильства.