Голова Громадської організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук засуджує відмову міської ради Путивлі передати релігійній громаді Православної Церкви України храм Миколи Козацького. Вона підкреслює важливість реагування на подібні ситуації та звертається до влади з проханням забезпечити свободу віросповідання без дискримінації. Фонд також нагадує про законність вимог релігійної громади та підтримку місцевої громади збирати підписи за залишення храму у підпорядкуванні ПЦУ.

Голова фонду Мефодія висловлює обурення діями міської ради та закликає до розгляду законних прав релігійних громад

Коментар голови Громадської організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталії Шевчук:

«Дії міської ради Путивлі, яка відмовилась передати релігійній громаді Православної Церкви України храм Миколи Козацького, є неприйнятними і демонструють несхвалення з боку влади відповідних релігійних змін у країні. Такі дії підкреслюють важливість оперативної та рішучої реакції на подібні ситуації, оскільки вони свідчать про погодженість цих осіб з ворогом у час війни.

Відмова міської влади пояснюється відсутністю законних підстав для передачі будівлі релігійній громаді, оскільки вона не є її власником. Проте, варто звернути увагу, що храм Миколи Козацького належить Молченському жіночому монастирю, що підпорядковується Українській Православній Церкві (МП), що свідчить про законність вимог релігійної громади.

Збір підписів залишення храму підпорядкованим УПЦ (МП) свідчить про підтримку місцевої громади і їх бажання мати місце для молитви та проведення релігійних обрядів. Необхідно врахувати ці потреби і забезпечити свободу віросповідання для всіх громадян без дискримінації. Звертаюся до міської ради Путивлі з проханням переглянути своє рішення і врахувати законні права релігійних громад.»

Нагадаємо: Міська рада Путивля відмовилась передавати релігійній громаді ПЦУ храм Миколи Козацького.

Чоловік написав звернення до міської ради із вимогою передати церкву релігійній громаді Благовірного князя Ігоря, головою якої він є. Відмову міська влада Путивля пояснила тим, що не має на таку передачу законних підстав, бо не є власником будівлі. У відповіді також зазначено, що на території Путивля міська рада не має у комунальній власності жодної церковної споруди.

Храм Миколи Козацького знаходиться у власності Молченського жіночого монастиря, що підпорядковується Українській Православній церкві (МП), повідомили у Путивльській міськраді.

У неділю, 7 травня, біля церкви Миколи Козацького відбувся збір підписів за те, щоб храм залишився у підпорядкуванні УПЦ (МП). Як зазначив отець Назарій, у прихожан Православної церкви України в Путивлі немає приміщення, де молитися. Тому у релігійні свята люди збираються біля міської адміністрації.

Пресслужба Фонду пам’яті Митрополита Мефодія