На 14 грудня за новоюліанським календарем Православна Церква України відзначає День Мучеників, вспоминаючи героїчні долі святих мучеників Фірса, Левкія та Каллініка. Їх відданість Христу під час переслідувань імператора Декія стала прикладом віри та непохитності перед лицем випробувань.

Вшанування Святих Фірса, Левкія та Каллініка в Православній Церкві України

День Мучеників: Приклад Віри та Відданості Христу

14 грудня, за новоюліанським церковним календарем, Православна Церква України вшановує пам’ять святих мучеників Фірса, Левкія та Каллініка – героїв віри, віддали своє життя за Христа під час правління імператора Декія.

Ці блаженні мученики народилися в Віфінській області та виростали в місті Кесарії. Їхнє віддане служіння Господу і віра у Христа принесли їм надзвичайні випробування за несправедливого правителя Декія.

Святий Левкій, відкриваючи несправедливе переслідування, витримав катування та був усічений мечем. Святий Фірс, перенісши найжорстокіші тортури, помер мирно, свідчачи про свою віру. Католицький жрець Каллінік, побачивши мужність та чудеса Фірса, зрозумів силу християнської віри і був усічений за своє віддане служіння Христу.

Їхні мученицькі долі свідчать про глибоке вірування і непохитність перед лицем випробувань. Молимося, щоб через їхні святі молитви Господь зміцнив нашу віру та приніс Перемогу нашій Батьківщині. Нехай приклад Фірса, Левкія та Каллініка буде вдихом для нас у служінні Христові та вірі у важкі часи. Амінь.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Великий Боже, в молитві перед Тобою ми смиренно вклоняємося Святим Фірсу і Левкію, які в ім’я благочестя і віри стали прикладами відданості Христові. Нехай їхні святі молитви зійдуть на нас і на нашу землю в часи тяжких випробувань, під час російсько-української війни.

Ми благаємо Тебе захистити святі храми православні, щоб вони і надалі були місцями постійної молитви, покликанням до миру та внутрішнього очищення кожного. Благослови священнослужителів, щоб вони наповнювали наши серця словом Твого невичерпного милосердя, надії, віри та любові.

Христе Боже, нехай Святі мученики Фірса, Левкія та Каллінік – захищають нас своєю молитвою в цей непростий час. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія