Парафіяни зібралися біля храму Петра і Павла, щоб вимагати переходу Свято-Троїцької парафії УПЦ Московського патріархату до Православної церкви України. Вони вважають, що московська церква не має відношення до України і стала інструментом російської агресії та пропаганди. За словами міського голови, після Великодня обіцяють перейти до ПЦУ священники з Тальянок та Вишнополя, а відсутність розуміння зі священником з Тального і Лісового ще очікує рішення громади.

Мітинг у Тальному: вимоги парафіян та проблеми місцевих церков у контексті розколу між УПЦ та ПЦУ

13 квітня у місті Тальне на Черкащині відбувся мітинг проти московської церкви під стінами храму Петра і Павла. Парафіяни були зібрані з метою вимагати переходу Свято-Троїцької парафії УПЦ Московського патріархату до Православної церкви України.

Як повідомляє міський голова Тального Василь Сідько, люди зібралися на ранкову молитву біля собору, що належить до Православної церкви України. Акцію біля Свято-Троїцької церкви скасували у цілях безпеки, тому люди зібралися в іншому місці.

“У нас в громаді є кілька церков, що належать до московського патріархату – у Тальному, в селі Тальянки, Легедзине, Вишнопіль і Лісове. Ми спілкувалися з цього приводу зі священниками московського патріархату, щодо переходу в Українську церкву. Опісля Великодня обіцяє перейти до ПЦУ священник з Тальянків, з Вишнополя. Священник з Тального не хоче переходити – ми спілкувалися телефоном з ним. Також по Лісовому зі священником немає розуміння і там чекають рішення громади”, – розповів міський голова.

Парафіяни вимагали, щоб Свято-Троїцька парафія перейшла до Православної церкви України, тому що, за їхніми словами, московська церква не має ніякого відношення до України, а її священнослужителі торгують свічками та іншими релігійними предметами, а також не мають поваги до української мови та культури. Вони також заявляли, що московська церква є інструментом російської агресії та пропаганди на території України.

Українська православна церква Московського патріархату в Україні виникла в 1990 році і є однією з трьох великих православних церков в країні. З 2018 року на її місце прийшла Православна церква України, створена шляхом об’єднання УПЦ Московського патріархату і Київського патріархату. Однак, деякі парафії досі залишаються під контролем московського патріархату, що викликає напругу між громадами та релігійними лідерами.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія