Міністерство культури та інформаційної політики не рекомендуватиме Лаврському заповідникові продовжувати угоду з УПЦ в єдності з Московським патріархатом на оренду Успенського собору і Трапезної церкви у Верхній Київській лаврі. Про це повідомив очільник Мінкультури Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Термін угоди оренди з УПЦ (МП) спливає 31 грудня. Ткаченко зауважив, що в цих храмах богослужіння не відбуватимуться, поки урядова комісія не завершить перевірку їх використання. Він зазначив, що майно Нижньої лаври перевірять на правомірність використання УПЦ МП. Результати перевірки вирішать подальшу долю монастирського комплексу.

У вівторок намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) звернувся до Володимира Зеленського з проханням залишити Успенський собор і Трапезну церкву за УПЦ. Під час проповіді єрарх УПЦ МП розповів, що їх можуть не пустити до храмів Києво-Печерської Лаври і що міністр культури Ткаченко не відповідає на дзвінки.

РНБО доручила Кабміну перевірити законність перебування УПЦ МП в Києво-Печерській Лаврі. Митрополит Олександр вважає, що ПЦУ можуть передати головний храм Києво-Печерської лаври.