У Соснівському районному суді 1 червня відбулося слухання справи керівника Черкаської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Дениса Снігірьова. Суд продовжив запобіжний захід на два місяці, враховуючи обгрунтовані страхи прокуратури щодо впливу на свідків та поширення інформації, що сприяє міжконфесійній ворожнечі. Справа продовжує розглядатися в судовому порядку.

Суд продовжив запобіжний захід для митрополита Дениса Снігірьова ще на два місяці

У Соснівському районному суді 1 червня відбулося слухання справи стосовно керівника Черкаської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Дениса Снігірьова, якому було продовжено запобіжний захід ще на два місяці. Прокуратура висловила обгрунтований страх, що обвинувачений може впливати на свідків і поширювати інформацію, що розпалює міжконфесійну ворожнечу.

Засідання в суді було відвідане групою людей, які висловили своє обурення діями митрополита та нагадали про жертви, які призводяться через його дії. Обвинувачення стосується розпалювання міжконфесійної ворожнечі, виправдовування збройної агресії Росії проти України та глорифікації учасників цієї агресії.

Прокуратура виступила з клопотанням про продовження запобіжного заходу, оскільки термін цілодобового домашнього арешту закінчується 10 червня. Вони пояснили, що існують ризики переховування від слідства та впливу на свідків. Також було зазначено, що місцезнаходження одного зі свідків наразі невідоме.

Суддя поцікавилася, чи є ризик продовження поширення обвинуваченим інформації, що сприяє ворожнечі, через офіційний сайт єпархії. Прокурор відповів, що це ймовірно, і навіть після Великодня на сайті з’явилося відео з зверненням Феодосія, в якому він говорив про “гоніння церкви”.

Адвокат підсудного заявив про відсутність ризику впливу на свідків після завершення слідства та зібраних доказів. Він запропонував змінити запобіжний захід на нічний домашній арешт з 23:00 до 6:00. Захисник також просив долучити до матеріалів справи звернення від парафіян Свято-Миколаївського собору, де говориться про діяльність митрополита.

У результаті слухання суд вирішив продовжити запобіжний захід для митрополита Дениса Снігірьова на два місяці. Справа щодо його дій та впливу на міжконфесійні відносини продовжує розглядатися в судовому порядку.