У день 8 жовтня 2023 року сталася історична подія в Туреччині, коли президент Реджеп Таїп Ердоган та Константинопольський патріарх Варфоломій відкрили священний храм святого Єфрема Сиро-Яковитської церкви в Стамбулі. Цей храм, побудований за підтримки держави, є першим християнським храмом, побудованим в Турецькій Республіці за останні сто років. Заходи відкриття цього храму були історичними та свідчать про важливий крок у напрямку релігійної толерантності та різноманітності в країні.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та Константинопольський Патріарх Варфоломій Передали Важливе Повідомлення Світу

8 жовтня 2023 року став днем історичного значення для Турецької Республіки, коли президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та Константинопольський патріарх Варфоломій взяли участь у церемонії відкриття храму святого Єфрема Сиро-Яковитської церкви в Стамбулі. Цей храм, перший за 100-річну історію країни, побудований за підтримки держави, свідчить про важливий крок у релігійній толерантності та спільному житті різних віросповідань в Туреччині.

У 2019 році президент Ердоган вклав перший камінь у фундамент цієї церкви, і зараз її відкриття є історичною подією для 17-тисячної сиро-яковитської громади Стамбула.

На відкритті цього храму були присутні не лише президент Туреччини та Константинопольський патріарх, але також представники різних християнських громад та державні службовці. Ця подія підкреслює важливість толерантності та спільного мирного існування різних релігій у Туреччині.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Нещодавно відкрита церква, розташована в мікрорайоні Єшілкёй району Бакиркёй, розрахована на розміщення 750 віруючих.

Після офіційної церемонії відкриття перше богослужіння в храмі заплановано на 15 жовтня. Церковний комплекс складається з п’яти поверхів, один з яких призначений як культурний зал. Цей простір слугуватиме центром для різноманітних громадських заходів, включаючи хрещення, співчуття, весілля, а також зустрічі та конференції.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION