Хмельницький міський голова розповів про припинення права постійного користування земельними ділянками парафіями УПЦ (МП) у результаті незаконних дій. Процеси передачі ділянок для громад, що перейшли до ПЦУ, та спори щодо власності продовжують розгортатися.

Конфлікт між УПЦ (МП) та місцевими владними структурами: припинення права постійного користування земельними ділянками.

Упродовж минулого року було припинено право постійного користування трьох земельних ділянок, причому на двох з них не було здійснено жодних юридичних дій. Одна земельна ділянка була перетворена на сквер, а інша передана для будівництва нового дитячого садочка. У зв’язку з цим УПЦ (МП) подала позов до суду, однак перша інстанція підтвердила законність рішення міськради.

У квітні поточного року міськрада також припинила право постійного користування УПЦ (МП) ще 13 земельними ділянками. З чотирьох з них вже були передані релігійним громадам, що перейшли до ПЦУ, а решта стали ділянками загального користування.

Міський голова наголосив, що було надіслано листи до МП-шних структур, які продовжують користуватися ділянками незаконно, з вимогою їх звільнити. Якщо це не станеться добровільно, міськрада подасть заяву про злочин до правоохоронних органів, оскільки невідомі особи користуються земельними ділянками загального користування.

Цей випадок свідчить про конфлікт між УПЦ (МП) і місцевими владними структурами, що виник у зв’язку з переходом частини парафій до ПЦУ після отримання автокефалії. Ситуація продовжує розгортатися, а спори щодо власності нерухомості та землі між релігійними громадами можуть тривати далі.

Джерело – УКРІНФОРМ