Духовенство Московського патріархату активно виконує функції солдатів російської пропагандистської армії, про це повідомляє на своєму сайті Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Українські розвідники вказують, що пропагандисти в рясах за вказівкою кремля проповідують доктрину «русского міра». Цю антихристиянську доктрину Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній нещодавно прирівняв до нацистської ідеології, адже вона так само виправдовує насильство, вбивство, війну і геноцид, а тому має бути відкинута і засуджена, так само як засуджений нацизм.

Услід за російською офіційною пропагандою, ієрархи та служителі РПЦ виправдовують російську агресію, геноцид українського народу та закликають своїх вірян поповнювати лави російських окупаційних підрозділів.

За даними ГУР МО України служителі РПЦ отримали чіткі вказівки агітувати батьків та родичів молодих росіян та спонукати їх укладати контракт про військову службу.

Військова розвідка України оприлюднює відомості про ієрархів РПЦ, починаючи із Кирила Гундяєва та членів Священного Синоду, які співпрацюють з російськими пропагандистами й окупаційними підрозділами інформаційно-психологічних операцій та нагадує, що за злочини проти територіальної цілісності та населення України всі злочинці будуть притягнуті до відповідальності.

За публікацією ГУР МО України