4 травня відзначається день пам’яті святих мучеників Яннуарія, Прокула, Соссія, Фавста, диякона Дисидерія та читців Євтихія та Акутіона, які стали прикладом віри, мужності та жертовності для нащадків. Ці святі люди постраждали у 305 році за часів імператора Діоклетіана, а їх страждання та віра залишили глибокий слід у історії християнства.

Історія життя та страждань святих мучеників у часи імператора Діоклетіана

4 травня – це день пам’яті святих мучеників Яннуарія, Прокула, Соссія, Фавста, диякона Дисидерія та читців Євтихія та Акутіона. Ці святі люди постраждали у 305 році за часів імператора Діоклетіана. Особливою славою відзначається святий Яннуарій, який став символом віри і мужності.

Яннуарій був єпископом в італійському місті Кампанії. Його чесноти та вірність Церкві не сподобалися правителю міста Тимофію, який звелів Яннуарію бути підданим жорстоким тортурам. Після цього святий був кинутий у розжарену піч, але вийшов з неї неушкодженим. Це не сподобалося правителю, і він звелів піддати Яннуарія ще більш тяжким катуванням.

У той час на місці страждань були святий диякон Фавст і святий читець Дисидерій, які були в’язнем разом із святим Яннуарієм. Також там були святі миряни: Прокул, Соссій, Євтихій та Акутіон. На наступний ранок всіх мучеників вивели в цирк на розтерзання диким звірам, але звірі не чіпали їх, а навпаки служили їм. Це ще більше розлютило правителя Тимофія.

Проте, не дивлячись на те, що Тимофій не вірив в Бога, Господь благоволив до нього і дав Яннуарію силу зцілити його. Це чудо вразило більше 5 тисяч людей, які увірували в Триєдиного Бога. Але правитель не зміг змінити свого погляду і звелів стратити Яннуарія та його супутників. Святі мученики були замучені до смерті киянням, ударом каменів та відрізанням голови.

Святі мученики Яннуарій, Прокул, Соссій, Фавст, диякон Дисидерій та читці Євтихій та Акутіон стали прикладом віри, мужності та жертовності для нащадків.

Молитва до святих мучеників Яннуарія, Прокула, Соссія, Фавста, диякона Дисидерія та читців Євтихія:

О могутні святі мученики Януарій, Прокул, Соссій, Фавст, Дисидерій та чтеці Євтихій і Акутион! Ви, хто страждав за віру в Христа і підтримував один одного в складних випробуваннях, ви, хто переміг муки і смерть заради своєї віри, ви, хто стали прикладом мужності, відданості та любові до Бога для всіх нас, що звертаємося до вас з нашими потребами!

Звертаюся до вас з молитвою та благаю про вашу заступницьку допомогу перед престолом Господа. Піднесіть наші прохання перед Ним, зверніть увагу на наші болі, наші потреби, нашу слабість та духовне лихо.

Допоможіть нам, моліться за нас, щоб ми змогли перемогти всі труднощі та перешкоди на нашому життєвому шляху. Допоможіть нам зберегти віру в Бога, любов до ближнього та наполегливість у молитві. Прохайте у Господа милості та благодаті для нас, щоб ми могли стати гідними наступниками Христа і, як і ви, стати свідками Його любові та істини.

Моліться за нас, о святі мученики Януарій, Прокул, Соссій, Фавст, Дисидерій та чтеці Євтихій і Акутион. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія