Українська делегація релігійних лідерів вразила американців своєю вдячністю під час урочистої церемонії в Х’юстоні. Захід вшанування американських лікарів та підприємців, які надали важливу допомогу під час російської агресії, об’єднав представників різних віросповідань.

Спільнота в Х’юстоні Вражена Підтримкою Українських Релігійних Лідерів

Українські релігійні діячі взяли участь у церемонії відзначення американських лікарів, які провели в Україні кілька десятків відновлювальних пластичних операцій для постраждалих від російської агресії. Крім цього, подячні відзнаки отримали керівники американських компаній, які з перших днів російського вторгнення постачали в Україну критично важливе медичне обладнання та лікарські засоби.

Урочистий захід відбувся 2 листопада 2023 року у християнській спільноті Ecclesia в Х’юстоні, штат Техас, за участі делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Генерального Консула України в Х’юстоні Віталія Тарасюка.

Українська делегація виступила перед представниками місцевих євангельських спільнот, волонтерських рухів, бізнесових кіл та української діаспори, з якими поділилася свідченнями порятунку багатьох життів з поміж цивільного населення завдяки військовій та гуманітарній підтримці, наданій народом Сполучених Штатів. 

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Окремою частиною цього заходу став виступ конгресвумен Шейли Джексон Лі, співзасновниці Українського кокусу (об’єднання) в Конгресі США, членкині Бюджетного комітету. Вона заявила про надійну підтримку України з боку Конгресу США.  Крім цього, її дипломатична зусилля в Парламентській асамблеї ОБСЄ спрямовані на повернення в Україну дітей, викрадених російською владою на окупованих територіях та насильно депортованих до Росії. 

Наступного дня в Техасі делегація Всеукраїнської Ради Церков відвідала найбільшу в Х’юстоні міжнародну приватну школу Awty, де під час публічної дискусії відповіла на питання студентів щодо боротьби народу України за свободу, незалежність та свій демократичний вибір. Того ж дня подібна дискусія за участі українських релігійних діячів відбулася в католицькому Університеті Святого Томаса.

Впродовж кількох наступних днів у Х’юстоні українська делегація провела зустрічі з представниками академічної спільноти Техасу, місцевими репортерами та відвідала богослужіння євангельських мегацерков, де мала можливість неформального спілкування з керівництвом і віруючими.

Перед візитом до Техасу делегація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій провела низку заходів і зустрічей в американській столиці – Вашингтоні. Українські релігійні діячі мали зустрічі в Білому домі та USCIRF, а також розповіли про високий рівень релігійної свободи в Україні, незважаючи на воєнний стан.

Делегація ВРЦіРО прибула до США у складі представників Православної Церкви України, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, Української Євангельської Церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій, Духовного управління мусульман України та Українського Біблійного товариства, а також керівництва Інституту релігійної свободи.

Візит делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Сполучених Штатів відбувся за підтримки американського фонду RAZOM.

Джерело:ВРЦіРО