Єпископ Гавриїл (Кризина) влаштовує церковну комедію, в якій відтворює роль дівчинки-капризуна, намагаючись привернути увагу до своєї особи та влаштувати церковний романет під час передноворічної атмосфери.

Нова театральна вистава від єпископа Рівненського і Сарницького: церковний романет та драматичні інтриги

Церковна комедія: Єпископ Гавриїл (Кризина) у ролі дівчинки-капризунки

Церква завжди була місцем історичних подій та святкових урочистостей. Проте Рівненщина розриває шаблони й анонсує прем’єру церковної комедії авторства владики Гавриїла (Кризини), єпископа Рівненського і Сарницького Православної Церкви України. Передноворічна атмосфера стала особливо насиченою через неймовірне бажання єпископа Гавриїла стати головною віфлеємською зіронькою Різдвяних свят і влаштувати справжній церковний романет.

«До п’ятиріччя Об’єднавчого собору в Софії Київській (15 грудня 2018 року). Архієреї об’єднались у Божій ПЦУ, але благочинні поки що ні (п’ять років замало): Дубровицький благочинний прот. Данило Ковташ (отримав особисте запрошення, так само духовенство деканату) Рівненської єпархії заборонив священикам свого благочиння розділити радість храмового відпусту на парафії Рівненсько-Волинської єпархії у с. Орвяниця Дубровицької ОТГ Рівненської обл. (де я очолив святкування). Полісся – це край релігійно-промосковський: має бути єдність єпархій ПЦУ. Дуже сумно!» – допис у соціальних мережах ФБ єпископа Гавриїла (Кризини).

Все розпочалося з банальної заборони протоієрея Данила Ковташа, Дубровицького благочинного Рівненської єпархії ПЦУ, співслужити зі священиками, які підпорядковані єпископу Гавриїлу. Однак замість того, щоб просто обговорити це питання на Синоді чи приватно з правлячим архієреєм Іларіоном (Проциком), владика Гавриїл вирішив зробити це показово й насправді грандіозно – із залученням публіки і соцмереж. Він не просто вимагає уваги, а й хоче бути головною зіркою цієї театральної церковної вистави.

«У зв’язку з вказаним інцидентом, який виходить за межі Євангелія та канонічного права, публічно заявляю: якщо керуючий Рівненською єпархією митрополит Рівненський і Острозький Іларіон не змістить до кінця 2023 року прот. Данила Ковташа з посади благочинного, я напишу відповідний Рапорт Його Блаженству та Священному Синоду ПЦУ (зараз я член Священного Синоду ПЦУ)», – коментар Його Преосвященства єпископа Гавриїла на власній ФБ-сторінці.

У своєму останньому акті засмучений владика Гавриїл оголосив, що якщо його вимоги не будуть виконані, він напише Рапорт Блаженнішому Епіфанію та Священному Синоду ПЦУ. Ми тільки сподіваємося, що Його Преосвященство збирається написати це у формі кантати або, ще краще, рок-балади.

Варто зауважити, що чернець-архієрей Гавриїл розпочав епічну сагу в коментарях до свого ФБ-посту, розгортаючи стратегічні плани та звинувачення у стилі справжнього драматичного наратора. Це, звісно, нагадує нам дитячу гру «Розкажи мені таємницю», але з більшою кількістю нетрадиційних святкових обрядів.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

І, зрештою, не можна обійти увагою підтримку інших церковних персонажів цього дійства. Ще один театрал в рясі Володимир Шлапак приєднався до перегонів за увагу та забажав стати партнером ображеного та приниженого, після того як єпископ Гавриїл розпочав свій епічний перформанс. У своїх коментарях Шлапак розповів про ситуацію на Житомирщині, де, схоже, подібні церковні розбіжності простежуються.

«Так і на Житомирщині є іудеї, а є самаряни! З боку Житомирсько-Овруцької єпархії йдуть невдоволення з боку правлячого архієрея та його благочинних, бо в більшості колишнє духовенство Московського патріархату не має бажання йти до їхнього кліру, а переходить до Житомирсько-Поліської єпархії», – зізнався Шлапак.

І от ще один славний гей-учасник цього емоційного шоу архієпископ Володимир долучився до групової гри та додав свій власний кволий голос до цього хореографічного церковного хаосу.

У започаткованому архієреями ПЦУ церковному шоу найсмішніше те, що Гавриїл обвинувачує конкурентів у роботі на Москву, але сором’язливо не нагадує, що його власний родовід тягнеться саме з УПЦ Московського патріархату. Це, мабуть, краще за всі фейк-драми в шоу світських інтриг.

Так чи інакше, ця церковна комедія обіцяє ще багато непередбачуваних поворотів та архієрейських кульбаб у наступних епізодах. Ми залишаємося в очікуванні, що цей серіал ще не скоро завершиться і єпископи вражатимуть нас своїми церковними курйозами та постами з дописами у часи українсько-російської війни.

Незважаючи на благання єпископа Гавриїла, митрополит Іларіон (Процик) як мудрий і досвідчений архієрей проігнорував запрошення до участі та відмовився виконувати відведену роль пристрасного конфліктного героя і відвідати прем’єру, анонсовану співбратом.

Щодо головної дівчинки у вибуховій театральній п’єсі – єпископа Гавриїла, його нестримне бажання отримати увагу від Предстоятеля Помісної Церкви України Епіфанія може похитнути довіру до нашої церкви та дозволити гієнам з УПЦ позловтішатися над недоумкуватими архієреями ПЦУ, які власноруч виставляють себе на посміховисько.

Безсумнівно, архієрей Кризина відомий тепер не лише своїми богословськими здібностями, а й як «дівчинка, яка завжди хоче мати найкращу ляльку в крамниці».

Будемо на зв’язку і чекатимемо наступної порції святкових таємниць зі світу церковних розваг архієреїв з приватної стайні митрополита Макарія (Малетича), Предстоятеля УАПЦ.

Автор: В’ячеслав Ковтун

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія