Релігійні лідери об’єдналися на Глобальному форумі біженців, влаштувавши вражаючу церемонію із свічками 14 грудня. Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій та інші видатні постаті висловили духовні роздуми та закликали до глибокого розуміння та солідарності з біженцями.

Церемонія свічок на Глобальному форумі біженців: Духовний обранець для міжнародного співтовариства

Релігійні лідери взяли участь у церемонії запалювання свічок на Глобальному форумі біженців 14 грудня, привнісши духовний відтінок у світову найбільшу міжнародну зустріч щодо біженців, яка проходять 13-15 грудня в Женеві.

14 грудня 2023 р.

Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій розмірковував, що християнам заповідано любити своїх ближніх.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

«Ми сьогодні звертаємось із цим скромним зверненням, щоб привернути увагу до безперервної непотрібної втрати наших братів і сестер, інших людей, біженців», — сказав він. «Ми повинні звернути увагу не на симптом, тобто на переміщення народів, а на першопричини, а їх багато».

Патріарх закликав дивитися далі термінології. «…давайте подивимось не тільки на колір їхньої шкіри, віровчення чи віру, якої вони дотримуються; і давайте подивимося очима Божого людського творіння, які перетворюють ці кризи на можливість будувати мости, практикувати солідарність, змінювати серця», сказав він.

Філіппо Гранді, комісар Агентства ООН у справах біженців, сказав, що релігійні громади відіграють дуже важливу роль у реагуванні на зростаючу кризу біженців, переміщених осіб та людей, які тікають від лиха. “Ви допомагаєте нам змінити те, як ми говоримо про це з негативної на позитивну тональність, від того, щоб говорити про них у кращому випадку як про цифри, а в гіршому – як про ворогів, і замість цього говорите про них як про людей, які можуть принести користь громадам, які відчиняють свої двері для всіх них», – сказав він. «Я б сказав навіть більше — ми дивимося їм в очі», — сказав він.

“Ви повинні допомогти всім нам, усьому людству, подивитися в очі цим людям, визнати їх як людей і переконатися, що вони знали, що люди, які їх приймають, дивляться їм в очі не тільки зі співчуттям, але і з любов’ю», сказав Гранді

Багатоконфесійна спільнота посилає потужне повідомлення, підсумував Гранді. «Дякуємо за те, що ви долучили свої спільноти до цієї справи, яка є такою важкою сьогодні у світі, повному насильства, ненависті, ненависті та таких жахливих речей», — сказав він. “Ви є ​​найпотужнішим і найефективнішим засобом проти цих негативних тенденцій”.

Джерело: World Council of Churches