У неділю, 24 вересня 2023 року, А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій очолив Божественну Літургію в Угорщині. Виступи та промови Патріарха включали спільні молитви, миротворчі послання та важливі роздуми про сучасну ситуацію. Відзначено також зустріч з вірними та батьківське благословення для біженців з України.

Важлива подія та виступи Вселенського Патріарха в І.М. Паннонхалма

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій очолив у неділю, 24 вересня 2023 року, Божественну Літургію, яка відбулася в базиліці Святого Мартіноса, в І.М. Паннонхалма Угорщини.

Преподобний Митрополити Австрії та Екзарх Угорщини п. Арсеній, Луцький і Волинський п. Михаїл, в Угорщині Феофіл. Єпископ Румунського Патріархату п. Силуанос і Теофіл. Єпископ Апамеї п. Паїсій, а й низка православних віруючих.

Також були присутні ексцеленції. Посли Греції, Кіпру та Франції в Угорщині, а також Тимчасовий повірений у справах України.

Після Першого Євангелія Святіший Владика виголосив Боже слово англійською мовою, де, серед іншого, згадав про триваючу війну Росії проти України, сказавши, що Константинопольська Мати-Церква просила, але безуспішно, припинення діяльності Росії, а також з боку керівництва Російської Церкви припинити заохочення до її проведення.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Проте, наголосив Патріарх, знайшлися хоробрі священнослужителі, які протистояли хвилі кровопролиття та жорстокості, прийнятої їхніми єпископами. І були сміливі російські душі, які прийняли те, що усвідомив святий Мартин, коли заявив: «Я воїн Христа: мені не дозволено воювати!»

Як зазначив Його Святість, це послання, яке є найбільш необхідним у час насильства, в якому ми живемо, і зазначив, що всі ми, хто носить ім’я Христове, хто дотримується правильної віри і є православним, має бути миротворцем, бути милосердні, ми ті, хто пожертвує своїм життям заради любові. ( Патріаршу промову читайте тут ).

Наприкінці Божественної Літургії Його Святість теплими словами привітав прот. Митрополит Австрійський п. Арсеній, який, серед іншого, зазначив:

«Сьогодні ми вітаємо вас у монастирі, де ченці-бенедиктинці радо приймають нас, і ми служимо в історичному монашому храмі, який вони нам милостиво надали, жест, який фактично демонструє важливі кроки духовного підходу православних і римо-католиків. , в якому внесок Вашої Святості залишається беззаперечним і пантомологізованим, таким чином продовжуючи безперервно і рішуче розширюючи працю Ваших шановних попередників.

Ми, звичайно, не забуваємо, що Ваша присутність тут пов’язана з Вашою важливою промовою про мир і захист навколишнього середовища, промовою, яка буде додана як цінна ланка в ланцюжку Ваших всесвітньо відомих і міжнародно визнаних виступів за мир і навколишнє середовище, як-от ваше нещодавнє втручання щодо припинення вогню та військових дій у зимовій Україні.

У Посланні до Євреїв наголошується: «Прагніть же за миром і за освяченням, без якого ніхто не ненавидить Господа» (Євр. 12,14 — «Прагніть за миром з усіма, і за святістю, без якої ніхто не побачить». Містер»). Мир і освячення є двома необхідними умовами для кожного, хто прагне побачити обличчя Бога. Хто мириться із собою, мириться з ближнім, мириться з Богом. Така людина освячена, бо сам Бог живе в ній».

Після Божественної Літургії Його Святість зустрівся з вірними, які є паствою Угорського екзархату, та біженцями з України, яким уділив своє Патріарше благословення та батьківські побажання.

У другій половині дня він з почесним супроводом вирушив до Будапешта, де освятив нову каплицю Патріаршої Екзархії в ім’я Святої Піроської. Каплиця розташована на території лікарні Dr Jenő Manninger, найбільшої травматологічної лікарні в Центральній Європі. Приміщення було надано на 99 років і включає каплицю та садибу, які були повністю мебльовані за щедрої спонсорської підтримки угорського бізнесмена Едіма. Пан Міклош Шунай.

Увечері того ж дня Патріарх був присутній на обіді, влаштованому на його честь Його Високоповажністю. Посол Греції в Угорщині пан Еммануель Апостолакіс.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION