22 вересня молитовно вшановують Іоакима і Ганну. Своїм праведним та богоугодним життям вони заслужили дарувати світу Пресвяту Богородицю.

Про життя святих відомо від Якова. Подружжя жило в Назареті скромно, хоч і походило з царського роду. Іоаким і Ганна віддавали частину своїх грошей в Єрусалимський храм, дещо роздавали бідним. За п’ятдесят років подружнього життя в них так і не було дітей. В той час це вважали покаранням Господа. Ганна ревно молилась про дитя та вірила, що Бог її чує.

В один із святкових днів, коли всі приносили дари до храму, священник відмовився прийняти дар від Іоакима. Він пояснив, що бездітний чоловік позбавлений благословення Божого, тож не гідний приносити дари.

Вбитий горем Іоаким провів в пустелі сорок днів, які посвятив посту і щирій молитві. Він увесь час просив милосердя і омивав сльозами своє безчестя. Свята Ганна, дізнавшись про приниження чоловіка, звинуватила себе в нещастях і почала ще ревніше молити про дитя. Молитви святих здійснилися коли Архангел Гавриїл сповістив їх про народження Доньки, Яка благословить весь рід Людський.

В Єрусалимі праведна Ганна зачала і народила дитя. Батьки віддали дівчинку на виховання до храму. Святий Іоаким відійшов до Господа через кілька років після введення дочки у Храм. Свята Ганна померла через два роки після чоловіка.

Поховані Іоаким і Ганна поблизу майбутньої гробниці своєї дочки, у Гефсиманському саду, під Елеонською горою, неподалік від Єрусалиму.