Білоруська православна церква Московського патріархату заявила, що готова прийняти монахів Української православної церкви (в єдності з Московським патріархатом) з Києво-Печерської лаври, якщо вони стикнуться з насильницьким виселенням. Організація висловлює занепокоєння подіями в Києво-Печерській лаврі та звинувачує уряд України у протизаконних діях проти віруючих та кліриків. Заява закликає до збереження церковної спадщини та свободи віросповідання в Україні.

У разі насильницького виселення чернеців, Білоруська церква пропонує притулок

Білоруська православна церква Московського патріархату оголосила, що готова прийняти монахів Української православної церкви (в єдності з Московським патріархатом) з Києво-Печерської лаври в разі їх насильницького виселення. Про це повідомив офіційний портал Синоду філії Російської православної церкви (РПЦ) в Білорусі.

Заява Білоруської православної церкви стверджує, що у разі насильницького виселення чернеців з Києво-Печерської лаври, вони можуть знайти притулок в чернечих монастирях Білоруської православної церкви. Організація також засвідчує глибоке занепокоєння подіями, що відбуваються в Києво-Печерській лаврі.

Заява звинувачує уряд України у протизаконних діях проти віруючих та кліриків Української православної церкви Московського патріархату. Вона стверджує, що намісник Києво-Печерської лаври, Преосвященний Митрополит Павло (Лебідь), перебуває під арештом за надуманими звинуваченнями, а священики лаври були позбавлені можливості виконувати богослужіння. Заява також зазначає, що клірикам та мирянам УПЦ регулярно заважають, що загострює складну ситуацію.

Білоруська православна церква (Московський патріархат) називає усунення Української православної церкви “діями проти православ’я”, які можуть позбавити український народ необхідної духовної підтримки в непростий час. Організація закликає українську владу не допустити вивезення церковних реліквій та святинь, які мають велике значення для всіх слов’янських народів, з Києво-Печерської лаври. Також вона виступає проти вигнання братії Києво-Печерської лаври з монастиря, де вони протягом десятиліть служили для блага українського народу.

Варто відзначити, що офіційні джерела України спростували інформацію про вивезення святинь з Києво-Печерської лаври. Проте, Білоруська православна церква Московського патріархату звинувачує українську владу в можливості переходу цих святинь до музеїв або приватних колекцій.

Ця заява Білоруської православної церкви Московського патріархату виражає підтримку Українській православній церкві і закликає до збереження церковної спадщини та забезпечення свободи віросповідання в Україні.

Джерело – Білоруська Православна Церква