УПЦ (МП) звернулася до Вселенського патріархату з проханням про надання своїм парафіям особливого статусу ставропігії або тимчасового екзархату на перехідний період. Це компромісне рішення може стати вирішальним для збереження єдності в православному середовищі України, оскільки після утворення ПЦУ в 2018 році відбулося розділення вірян на прихильників УПЦ (МП), яка знаходиться в єдності з Московським патріархатом, та ПЦУ, яка має підтримку Вселенського патріархату.

Священнослужителі Української православної церкви, що знаходиться в єдності з Московським патріархатом, звернулися до Вселенського патріархату з проханням про надання своїм парафіям особливого статусу ставропігії або тимчасового екзархату на перехідний період у кілька років. У своєму зверненні священники висловили занепокоєння щодо розділення в православному середовищі України, викликаного подіями, пов’язаними з формуванням Православної Церкви України (ПЦУ) в 2018 році.

У листі до патріарха Варфоломія, священнослужителі УПЦ (МП) висловили бажання до проведення просвітницької роботи серед своїх парафіян та підготовки їх до «прийняття того, проти чого їх налаштовували протягом кількох десятків років». Вони також заявили, що не мають впливу на дії своїх єпископів, багато з яких не були присутніми на Всеправославному соборі в 2016 році та на Соборі, пов’язаному з утворенням ПЦУ в 2018 році. Багато парафіян УПЦ (МП) також не бажають приєднуватися до ПЦУ через «агресивні методи прихильників ПЦУ».

У зверненні також наголошується на необхідності відновлення євхаристичного спілкування з Вселенським Престолом, яке було припинено після подій, пов’язаних з утворенням ПЦУ, бо єпископи УПЦ (МП) залишилися в єдності з Московським патріархатом.

Проте, звернення священників вказує на складну ситуацію в православному середовищі України після подій, пов’язаних з формуванням ПЦУ. Це призвело до розділення вірян на прихильників УПЦ, яка знаходиться в єдності з Московським патріархатом, та ПЦУ, яка має підтримку Вселенського патріархату.

Надання своїм парафіям особливого статусу ставропігії або тимчасового екзархату на перехідний період може стати компромісним рішенням для збереження єдності в православному середовищі України. Таке рішення дозволить священнослужителям та їх парафіям зберегти зв’язок з Московським патріархатом, а також забезпечить просвітницьку роботу серед парафіян щодо їх підготовки до прийняття змін. Однак, прийняття такого рішення вимагає уважного вивчення та обговорення всіх сторін ситуації з представниками всіх зацікавлених сторін.

Наголошення на необхідності відновлення євхаристичного спілкування з Вселенським Престолом є важливим кроком до відновлення єдності в православному середовищі України. Проте, це також вимагає обговорення з представниками ПЦУ та Вселенського патріархату, оскільки вони займають інший погляд на ситуацію.

Ваша Святосте!

Звертаються до Вас священнослужителі УПЦ, з великим проханням, щодо переходу наших парафій до Вселенського патріархату, під Вашу опіку.

Ми священники,не маємо важелів впливу на дії наших єпископів,які не були присутніми в 2016 на Всеправославному соборі чи в 2018 на Соборі, під час постання ПЦУ.

Можна було б визнати рішення собору 2018 року,так як саме УПЦ є нащадком Константинопольського патріархату,але більшість наших парафіян не бажають  цього через агресивні методи прихильників ПЦУ, які схожі більше на рейдерські захоплення майна, ніж на прагнення братського спілкування.

Останні тридцять років в православному середовищі України точиться протистояння через розділення. І відтак, на нашу думку, необхідний перехідний період для проведення просвітницької діяльності серед парафіян та підготовки їх до прийняття того, проти чого їх налаштовували протягом кількох десятків років.
Сьогодні, в нашій країні війна,ми не маємо морального права бути частиною московського патріархату, але й переважна більшість парафіян та священників не готова долучитися до ПЦУ, через багатолітній тягар взаємних образ, які обтяжуються реваншистськими настроями духовенства ПЦУ по відношенню до духовенства і вірян УПЦ. У багатьох храмах, що були переведені, або захоплені прихильниками ПЦУ не вистачає священнослужителів, а під час богослужіння є лише невелика кількість парафіян. Натомість люди бажають, радше, молитися у пристосованих приміщеннях,ніж йти на службу до братів, що силоміць відібрали церковну споруду, лише через конфесійну приналежність.

Наші єпископи відмовчуються і не роблять ніяких кроків, щоб вирішити цю ситуацію, зокрема відновити євхаристичне спілкування з Вселенським Престолом.

Тому, звертаємося до Святої Матері Церкви Константинополя, з проханням, про надання ,нижче підписаним парафіям,окремого статусу ставропігії або тимчасового екзархату на перехідний період ,у кілька років, з назначеним Вами єпископом.

Просимо прийняти наші парафії під свій омофор.

Підписи
—– прошу вважати мій підпис автоматично апеляцією,так як публікація цього листа з підписами загрожує мені забороною від нинішнього єпископа.

Підписи відсилаємо на електронну пошту
ourletter@protonmail.com у вигляді повідомлення  по-можливості на англійській мові:

сан, ПІБ (українською, або ангійською як у закордонному паспорті), настоятель/штатний священнослужитель, адреса (область, населенний пункт) та повна назва громади

Ваші данні не будуть розголошуватися