Президент Алар Каріс зустрівся з Патріархом Константинопольським Варфоломієм, обговорюючи роль православної церкви, ситуацію в Україні, освіту, екологію та інші важливі питання. Цей візит відзначається як історичний та відзначає 100-річчя місцевої церкви.

Історичний візит Патріарха Константинопольського до Естонії з нагоди століття місцевої церкви

Президент Алар Карис зустрівся у вівторок, 12 вересня, із прибувшим до Естонії Патріархом Константинопольським Варфоломієм.

На зустрічі обговорювалися роль і діяльність Естонської православної церкви в естонському суспільстві, війна в Україні, питання освіти, екології та клімату.

Це четвертий офіційний візит Константинопольського Патріарха в Естонію, приурочений до 100-річчя Естонської апостольської православної церкви.

Під час візиту Патріарх зустрінеться з прем’єр-міністром Каєю Каллас, спікером Рийгикогу Лаурі Хуссаром, головою естонсько-грецької парламентської групи Аннелі Аккерманн, міністром закордонних справ Маргусом Цахкна та міністром внутрішніх справ Лаурі Ляєнеметсом.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Також Патріарх Варфоломій відвідає Центр Арво Пярта, де зустрінеться з Арво і Норою Пярт, у музеї Банку Естонії зустрінеться з Мартом Лааром, колишнім головою ради банку. Під час візиту він також зустрінеться з мером Таллінна Михайлом Кылвартом і мером Тарту Урмасом Клаасом та прочитає лекцію в Тартуському університеті.

З 15 по 20 вересня в рамках пастирського візиту Варфоломій відвідає Тарту, Вярську, Валгу, Пярну, Хійумаа, Таллінн і Арукюлу. У кожному місці зупинки відбудуться літургії або богослужіння, а також зустрічі з представниками православної церкви і місцевими самоврядуваннями.

16 вересня Варфоломій відслужить літургію під відкритим небом на співочому полі в Вярсьці, участь в якій можуть взяти всі православні та друзі православної церкви.

Завершенням візиту високопоставлений гість зустрінеться з архієпископом Естонської євангелічно-лютеранської церкви Урмасом Вийльма, а також прийме участь у екуменічному богослужінні в Домовому соборі в Таллінні.

Джерело: Андріївська Церква