Заява для ЗМІ Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія на початку зустрічі з Президентом і Першою леді Польщі (понеділок, 28 березня 2022 року)

Ваша Високоповажність!

Я щиро радий, що маю можливість особисто зустрітися з Вами та Першою Леді Польщі майже через рік після Вашого візиту на кафедру Константинопольської церкви у Фанарі.

Однак мій візит сюди не є ні радістю, ні якоюсь святковою подією. У ці дні я зосереджуюсь виключно на солідарності та молитві з мільйонами біженців, які були насильно переміщені внаслідок триваючої несправедливої та нічим невиправданої агресії, а також жахливого насильства, спричиненого Росією, на їх суверенній батьківщині Україні.

Я тут, щоб зустрітися з деякими з багатьох біженців і підбадьорити тих, хто демонструє вищу християнську чесноту любові до ближнього і милосердя до кожного незнайомця, в якому ми покликані свідчити і вітати Самого Христа.

Найперше, пане президент, я би хотів виразити мою особисту подяку, а особливо вдячність православних віруючих, і більше того, захоплення кожної порядної людини – за щедру та співчутливу гостинність вашої історичної та величної нації до тих, хто був змушений тікати з України. Народ Польщі дуже добре розуміє, що означає страждати від війни. Але крім цього, громадяни Польщі поважають дари свободи – свободу слова, свободу освіти, свободу економіки, свободу віросповідання та свободу життя.

Дозвольте мені запевнити Вас, що весь світ спостерігав, як Польща – та інші навколишні країни на цьому благословенному континенті – буквально відкрили кордони своєї землі та глибини свого серця, щоб прийняти та втішити жінок та дітей, літніх та неповнолітніх без супроводу та навіть домашніх тварин. Ви не просто поселили своїх сусідів-біженців до наметів і таборів; ви прийняли їх у своїх домах та своїх вітальнях.

Усі вони сумують за минулим і бояться майбутнього. Усі вони потребують нашої впевненості та допомоги, нашої підтримки та заохочення. Усі вони вразливі до голоду та безпритульності, а також до експлуатації та торгівлі людьми. І посеред цієї неймовірної та неприйнятної кризи держава і народ Польщі являють собою взірець порядності, філантропії та гостинності.

Нехай Господь щедро благословить вас і ваших близьких. Нехай усе людство навчається і наслідує ваш надзвичайний приклад. Тільки така щира любов і безумовна солідарність можуть перемогти будь-яке зло і темряву в нашому світі.

Ще раз дякую Вам, Ваша Високоповажносте та Перша леді, за теплий прийом!

Джереломісія “Ставропігія Вселенського патріархату в Україні”