6 липня 2023 року у Києво-Печерській Лаврі розгорнулися події, які немають аналогів, коли представники Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” спільно з силовими структурами здійснюють кроки для виселення осередку російської агентури. Стаття докладно розглядає зламання замків, опломбування будівель монастиря, обмеження доступу та реакцію юристів та адвокатів монастиря, які наголошують на можливих кримінальних правопорушеннях.

Представники Національного заповідника беруть безпрецедентні заходи у боротьбі з незаконними діями

УКРАЇНСЬКИЙ ЗАПОВІДНИК “КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА” ЗАХИЩАЄ СВОЇ ПРАВА: ВИСЕЛЕННЯ ОСЕРЕДКУ РОСІЙСЬКОЇ АГЕНТУРИ

Сьогодні, 6 липня 2023 року, у Києво-Печерській Лаврі, представники Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” разом з правоохоронними органами розпочали безпрецедентні кроки для виселення осередку російської агентури. Ці заходи прийняті з метою захисту інтересів лаври та забезпечення безпеки.

Вранці цього дня, зламавши замки, представники Національного заповідника опечатали 70-й корпус, що містило резиденцію Предстоятеля Української православної церкви митрополита Онуфрія. Далі поліція перекрила прохід по території лаври в декількох місцях та опломбувала двері корпусу 69. На даний момент, о 9:30, опломбовано також 71 корпус.

З метою попередження можливих провокацій, віруючих, які прийшли на богослужіння, не пустили на територію лаври. Окрім того, повідомлено про технічні причини закриття території Нижньої Лаври до 11:00.

Юристи лаври наголошують на тому, що виселення монахів, безпідставне опломбування та обмеження доступу до приміщень є порушенням кримінального законодавства. Адвокат монастиря закликає правоохоронні органи не підтримувати незаконні дії та уникати сприяння злочину.

Український заповідник “Києво-Печерська Лавра” вживає рішучі заходи для захисту своїх прав та недопущення будь-яких дій, що загрожують її безпеці та цілісності. Виселення осередку російської агентури є невід’ємною частиною цього процесу, а Лавра сподівається на підтримку та розуміння соціально-правових інституцій та громадськості.

Зауважимо, що Києво-Печерська Лавра є визначним пам’ятником історії та культури України, а також одним з головних місць паломництва для віруючих. Вона має велике духовне значення для українського народу, тому збереження її святинь та забезпечення безпеки є пріоритетом для усіх українців.

Ми сподіваємось, що вчинки, здійснені представниками Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, сприятимуть збереженню цього надзвичайно цінного культурного спадку та підтримці принципів правової держави.