28 квітня відзначається пам’ять святителя Кирила, єпископа Туровського, який присвятив своє життя служінню Богові та духовному утвердженню вірян. Він був відомий своїми аскетичними зусиллями та протистоянням єресі, залишивши значний внесок у розвиток православної духовності.

Блаженний Кирило: служіння та духовність

Святителя Кирила, єпископа Туровського, щиро вшановують 28 квітня, в день його пам’яті. Його життя і діяльність віддані службі Богові і духовному утвердженню вірян.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Блаженний Кирило народився в багатій сім’ї у місті Турові в 30-х роках XII століття. Захоплений науками та духовними практиками, він в ранньому віці став ченцем монастиря святих князів-мучеників Бориса і Гліба. Там він виявив себе як суворий аскет, принісши багато користі ченцям своїми вчинками та словом.

Пізніше, ставши єпископом Туровським, Кирило став у перших рядах протистояння єресі Феодорця. Своїми духовними творами та проповідями, що розповсюджував серед прихожан, він зміцнював віру та спростовував блудні погляди.

До сьогодні до нас дійшла значна кількість творів святителя Кирила, серед яких 9 проповідей, три послання для ченців та понад 20 молитовних текстів.

Пам’ять про святителя Кирила живе й надалі, він залишив помітний слід в історії Православної Церкви та духовному житті вірян.

Молитва до святителя Кирила, єпископа Туровського

Святителю Кириле, єпископе Туровський, ти, хто уподобився Богові через покору, самовідданість і любов до ближнього, прийми нашу молитву та звернення.

Ми вдячні Тобі за твою благодатну службу Церкві, за твою мудрість, що виливалась у проповіді і письмі, та за твій приклад вірності Христу.

Молимось, святителю Кириле, щоб твоя молитва захищала нас від злого, спонукала нас до покаяння і надихала нас на шлях святості.

Допоможи нам знайти силу та мудрість, щоб долати наші випробування і перешкоди, як ти сам подолав складнощі свого часу.

Ми просимо тебе, святителю Кириле, молись за нас перед Престолом Божим, щоб ми могли прийти до Господа зі щирим серцем, знайти спасіння і заслужити дари Божої благодаті.

Допоможи нам стати кращими християнами, жити згідно з Божою волею і наслідувати тебе в покорі, самовідданості і любові до Бога і ближнього.

Святителю Кириле, єпископе Туровський, моли Бога за нас. Амінь.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія