Святкове вшанування православними християнами мучеників Іполита, Іринея, Авундія та Конкордії, які віддали своє життя за віру у Христа. Іполит, навернений до християнства, відмовився відрікатися від віри та став воїном Христа, а Іриней та Авундій пожертвували життям, щоб поховати тіла мучеників. Їх відвага та жертовність залишають глибокий слід в історії християнства.

Життя та страждання святого Іполита та його сподвижників у служінні Христу

26 серпня православні християни вшановують римських мучеників Іполита, Іринея, Авундія та мучениці Конкордії.

Мученик Іполит був начальником і наглядачем в’язниць у Римі при імператорі Декії та Валеріані (249-259). Навернений до Христа мучеником Лаврентієм (пам’ять 10 серпня), він поховав його тіло.

Про це донесли імператору, який затримав святого Іполита і, сміючись, спитав: “Чи ти теж був обманутий чарівником, що вкрав тіло Лаврентія?” Святий сповідав себе християнином. Його стали жорстоко бити ціпками. У відповідь він лише повторював: “Я християнин”. Імператор наказав одягнути святого Іполита у військовий одяг і сказав: “Згадай своє звання і будь нашим другом, принеси жертву богам разом з нами, як раніше”.

Але мученик відповів: “Я воїн Христа, мого Спасителя, і бажаю за Нього померти”. Тоді в нього було відібрано все майно, а його годувальницю, мученицю Конкордію разом із всіма домашнім убили на його очах. Самого Іполита прив’язали до диких коней, які тягли його по дорозі до смерті. Це сталося 25 серпня 258 року, на третій день після мученицької кончини архідиякона Лаврентія.

Вночі пресвітер Юстин таємно звершив над усіма поховання. Тіло ж святої Конкордії було кинуто у Римі у нечисте місце. Через деякий час двоє християн, мученики Іриней та Авундій, дізнались від одного воїна, де було кинуто тіло мучениці, і поховали поряд зі святим Іполитом. За це їх 26 серпня втопили так само, як мученицю. Християни вночі дістали тіла мучеників і поховали біля мощей святого архідиякона Лаврентія.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Благоволіте, святі Мученики Іполите, Іринею, Авундію та Конкордіє, стояти перед Престолом Всевишнього як віддані свідки Христової правди. Ми благаємо вас, просіть за нас перед Господом, щоб він надав нам міці відстоювати віру, відваги подолати перешкоди і дарував мир і єдність серед Його народу. Нехай ваша святість буде нам натхненням у вірі і єдинодушності, і нехай ваші молитви сприяють нашому духовному зростанню та спасінню. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія