Ця ікона написана, за переказами, святим євангелістом Лукою. Назву свою «Кіккіотіса» вона отримала від гори Кіккос, що на острові Кіпр. Тут вона знаходилася в імператорській обителі, в храмі, побудованому на її честь. Перш ніж потрапити на острів Кіпр, чудотворний образ Богородиці промислом Божим довго мандрував: спочатку він знаходився в одній з перших християнських громад в Єгипті, потім був перевезений до Константинополя, де залишався до початку ХІІ століття.

МОЛИТВА ПЕРЕД ІКОНОЮ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ «МИЛОСТИВА», ПРО ЗАХИСТ ВІД УСІХ НЕГАРАЗДІВ

О, Заступнице світу, Мати Всехвальна. Зі страхом, вірою і любов’ю припадаємо перед чесною Твоєю іконою і усердно молимо Тебе: не відверни лиця Твого від нас, що вдаємося до Тебе. Ублагай, милостива Мати, Сина Твого і Бога нашого, Найсолодшого Господа Ісуса Христа, щоб зберіг Україну нашу в мирі, дарував їй перемогу над ворогами і утвердив її в благоденстві, а всіх нас визволив від розбрату. Щоб укріпив Господь нашу Православну Церкву і непорушною зберіг Її від зневіри і єресей. Бо не маємо ми іншої помочі, окрім Тебе, Пречиста Діво. Бо Ти є для усіх християн всесильною заступницею перед Богом і праведний гнів Його пом’якшуєш.

Визволи всіх, хто до Тебе молиться від падінь гріховних, від наклепів злих людей, від голоду, від спокус і скорбот. Даруй нам дух розчулення, смирення серця, чистоту помислів, виправлення гріхів наших, щоб усі, вдячно прославляючи велич Твою, сподобилися Небесного Царства, і там з усіма святими прославляли пречесне і величне ім’я в Трійці Єдиного Бога, Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.