Урочиста зустріч Вселенського Патріарха Варфоломія з прем’єр-міністром Франції Габріелем Атталєм відбулася з великою увагою до питань християнської єдності та миру.

Міжхристиянські ініціативи Вселенського Патріархату

Вселенський Патріарх Варфоломій у другій половині дня понеділка, 22 квітня 2024 р., з усією урочистістю прийняв Його Високоповажність прем’єр-міністра Франції пана Габріеля Атталя, який чекав на Його Святість біля входу в палац прем’єр-міністра Матіньйон.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Під час зустрічі, яка тривала приблизно 45 хвилин, прем’єр-міністр запитав Його Святість про православні та міжхристиянські ініціативи Вселенського Патріархату та його особисто щодо зміцнення християнської єдності, збереження природного середовища, а також досягнення так бажаного миру в охопленому війнами світі. У своїй відповіді Патріарх детально зупинився на діях Константинопольської Церкви у вищезгаданих сферах, водночас він не оминув уваги до нової ініціативи, з якою він виступив разом із Папою Франциском щодо спільного святкування наступного 2025 року 1700-річчя скликання Вселенського Синоду, у місці, де він проходив, у Нікеї Віфінській, і запросив Екз. Аттала взяти участь у відповідних урочистостях.

Під час переговорів були присутні високоповажні представники уряду Франції пан Хрісула Захаропулу, заступник міністра розвитку, франкомовного та міжнародного співробітництва, шановний пан Стівен Маркізіо, дипломатичний радник Ойген, пан Марі Філіп, радник із закордонних справ, та експосол пан Жан-Крістоф Поселл, радник у справах релігії. А від імені Вселенського Патріархату все Патріарше оточення.

Обмін подарунками відбувся протокольно. На полях переговорів пан прем’єр-міністр представив Його Всесвятості свою матір, яка є православною християнкою, щоб отримати святе Патріарше побажання та благословення. Після зустрічі Патріарх та його супровід офіційно сфотографувалися з прем’єр-міністром, який проводжав Його Святість до автомобіля.

Увечері того ж дня Його Святість та його супровід відвідали офіційну вечерю, яку влаштував на його честь преп. Римсько-католицький архієпископ Парижа пан Лоран Ульріх. Архиєпископ теплими словами привітав Його Святість, який належним чином відповів, а також вони обмінялися подарунками на згадку про візит.

(Відповідь Патріарха читайте ТУТ)

ДЖЕРЕЛО