В урочистій церемонії 11 листопада 2023 року Вселенський Патріарх Варфоломій відкрив двері оновленої церкви Успіння Богородиці Валінос, яка тепер прославляє святого великомученика Мину. Церемонія відбулася за участі видатних духовних діячів, представників громади та паломників з-за кордону.

Сповідь віри та обов’язок: Вселенський Патріарх освятив церкву у Валіносі

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій, у суботу, 11 листопада 2023 року, звершив відкриття дверей оновленої святої церкви Успіння Богородиці Валінос та її освячення, яка присвячена святому великомученику Мині, який відзначається в цей день, і потім відслужив Божественну Літургію.

Преподобний Митрополити Герона Дерко, пан Апостолос, Іконійський, пан Феолепт, Пісідійський, пан Йов і ​​Проусі, пан Йоаким, владики M.t.X.E., Etim. п. Байрон Ніколаідіс, який зробив вирішальний внесок у завершення проектів реконструкції, представники асоціацій емігрантів з-за кордону та агенти еміграційної громади Міста, а також віруючі з Міста та паломники з-за кордону.

Паносіол проповідував божественне слово. Диякон пан Оікуменіос Аманатідіс, кодифікатор Святого і Священного Синоду.

У своєму слові після Божественної Літургії Святіший Владика наголосив, що будівництво, добре збереження та передача майбутнім поколінням святих Церков нашої віри та благословенних інституцій нашого благочестивого Народу є «першим обов’язком, який лежить на всіх нас”. Тому, за його словами, з особливою охотою і радістю прийняв запрошення освятити двері церкви Панагії після завершення ремонтних робіт.

«Ця похвальна ініціатива розцінюється як рішення залишатися на батьківщині, залишатися тут і продовжувати життя громади Валіно, в межах усієї громади міста, яке також продовжить своє життя та історію під крилами Пресвятої Богородиці Великої церкви.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Улюблені діти Господні, відкиньте та відкиньте чутки, які час від часу лунають з різних сторін, через нерозсудливість або, у кращому випадку, пов’язані з різними цілями, про неминучу та неминучу небезпеку для продовження нашої присутності тут. Патріархату ні від чого і ні від кого не загрожує, бо Бог завжди був і є сьогодні, і буде його покровителем до кінця віку! Довіряйте своїй Матері-Церкві та її далекоглядності та в усьому виконуйте її заповіді!»

Тоді Патріарх наголосив:

«Свята Церква Христа Великого завжди була захисницею прогресу, світила, як у добрі, так і в лихі часи. А втім, були і є люди, які «ворушили п’ятою проти благодійника», які звинувачують Церкву в середньовічності та мракобіссі. Але наша Церква не є ні тим, ні іншим. Ліхтар, центр Православ’я, сповнений світла – невпинного світла Воскресіння, життєрадісного світла Того, Хто розігнав усю темряву і з божественним самопізнанням сказав: «Я світло для світу, не йдіть за мною». “у темряві, але світло життя світить”

Тому нехай світить ваше світло перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла та прославляли Отця вашого, що на небі (пор. Мт. 6, 16). Саме так добрі діла сяють перед нами сьогодні тут, у громаді Валіно, і справді прославляється наш небесний Отець, а Мати-Церква принижується, і ми всі подаємо приклад, щоб наслідувати добрі справи наших предків і братів і триматися високо те, що вони вмерли і залишили нам у спадок.

Священний обов’язок продовження діла наших батьків лежить сьогодні на всіх їхніх нащадках, і на його виконання ви всі поспішили допомогти і сприяти ремонту, підтримці та безперебійній роботі цієї святині нашого Роду. Можливо кількість прихожан у Валіно невелика, мінімальна, але ми, православні, і власне в цьому місті, ніколи не оцінювали і не рахували свою кількість, бо історія вчить нас, що «загалом так, але в кращому» і що Бог може «підняти дітей Авраамових із каміння» (Мф. 3, 9)».

Його Святість висловив своє Патріарше задоволення Феофілом. Єпископу Галікарнасу пану Андріану, архієрейському голові округу Фанаріос – Кератіу Гулф, та його колегам за ініціативу щодо продовження ремонтних робіт церкви, щоб вшанувати пам’ять її засновників, а також дати поштовх і підтримки життя цієї спільноти. «Розчарування, відчай і песимізм — це ж маловіруючі, яких Господь дорікає і питає, як Петро в морі: «Маловірний, на чому ти стояв?», — сказав Патріарх і додав. :

«І чого тільки не відбулося за час після заснування цієї церкви Успіння Богородиці: скількох переустроїв не зазнав увесь світ і особливо Країна, в якій ми живемо. Скільки бур не пережила Церква і Громада! Були випадки, коли «надміром ми обтяжували себе аж до втрати життя». І все ж ми все ще тут сьогодні, і ми всі разом святкуємо, з воскреслою радістю в наших серцях і з надією на завтра, ми святкуємо віху в житті нашої улюбленої Громади. Ми святкуємо буквальне воскресіння церкви Панагії Балінос яскравіше, ніж будь-коли».

Потім він похвалив Едіма. п. Вироні Ніколаїдісу за все, що він запропонував цій Церкві, а також діаспорі загалом. «Фільте, пане Ніколаїдіс, ми вітаємо вас і вашу сім’ю, яка сьогодні молилася з нами, і даруємо вам хвалу і радість Матері-Церкви» . Він також особливо привітав Церковний комітет і Президента Ellogim. п. Симеона Солтарідіса, який виступив з ініціативою зібрати необхідну суму для проведення ремонту. ( Повний текст промови Його Святості читайте тут )

З теплими словами до Патріарха звернулися Єпископ Галікарнаський і Голова Церковного Комітету, які висловили йому свою гарячу подяку за заохочення та підтримку, яку він їм надав, щоб провести реставраційні та рятувальні роботи Храму, а також подякував усім жертводавцям.

Одразу після цього Його Святість відвідав сусідню будівлю Братства Філоптоха і був поінформований про майбутні ремонтні роботи.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION