Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив заборону використання назви “УПЦ (МП)” Київською Митрополією Української Православної Церкви. Рішення суду визначило, що УПЦ (МП) не має права використовувати назву, що вказує на її приналежність до Російської Православної Церкви (РПЦ). Рішення апеляційного суду стало результатом розгляду апеляційних скарг УПЦ (МП) та вказало на подальший порядок використання назви цієї релігійної організації.

Суд визнав відповідність рішення про заборону використання назви УПЦ (МП)

Шостий апеляційний адміністративний суд прийняв постанову

Судовий розгляд справи між Київською Митрополією Української Православної Церкви та Почаївською Свято-Успенською Лаврою з одного боку і Міністерством культури України з іншого боку завершився рішенням, яке визначає заборону використання власної назви УПЦ (МП).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Шостий апеляційний адміністративний суд прийняв постанову 2 листопада 2023 року, якою було залишено в силі рішення суду першої інстанції, прийняте 15 травня 2023 року. У ньому йшлося про унормування назви УПЦ (МП).

Згідно з рішенням суду, Київська Митрополія УПЦ та Почаївська Свято-Успенська Лавра входять до складу релігійного об’єднання “УПЦ”, яке, в свою чергу, є частиною РПЦ. Суд визнав, що згідно із законодавством, релігійна організація має у своїй назві відображати належність до релігійної організації поза межами України, до якої вона входить. Тобто, в даному випадку, УПЦ (МП) не має права використовувати власну назву, що вказує на її приналежність до РПЦ.

Це рішення стало результатом розгляду апеляційних скарг УПЦ (МП) і визначило подальший порядок використання назви цієї релігійної організації.

Джерело: ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД М.КИЄВА