За процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури громадянину, що перебуває на Тернопільщині у статусі внутрішньо переміщеної особи, повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 1 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, у липні 2022 року 28-річний уродженець Донеччини, котрий разом з матір’ю тимчасово проживає в одному з гуртожитків Тернополя, спілкуючись із мешканцями та персоналом, публічно закликав до підтримки дій і рішень держави-агресора та її збройних формувань. Чоловік вихваляв вчинки російських військових та президента РФ, погрожуючи, що окупація дійде і до заходу України й тоді збройні сили нападника «наведуть тут порядок».

За повідомленням пресслужби Тернопільської обласної прокуратури, триває досудове розслідування, яке здійснюють співробітники Управління СБУ у Тернопільській області.

На жаль, не поспішають компетентні огани Тернопільщини з повним і неупередженим розслідуванням справи ще одного громадянина з Донеччини. Хоча правоохоронним органам для перевірки, під протокол, надано кейс документів, у тому числі: копію паспорта громадянина так званої Донецької народної республіки, разом із розпискою, яку написано ним власноруч), в якому містяться відомості, тотожні персональним даним громадянина України Петранюка Тараса Івановича, та фото особи чоловічої статі.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 3pasport_1-1.jpg
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу rozpyska-pro-dobrovilnu-zgodu-na-zradu-1.jpg

Щоправда ухвалено постанову про проведення слідчих дій Головним управлінням СБУ в Донецькій та Луганській областях ще 23 грудня 2021 року. Але надалі все зупинилося на відповідному відомстві Тернопільщини.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу postanova-pro-provedennya-slidchyh-dij.jpg

Головний редактор газети «Наша версія» В’ячеслав Ковтун звернувся з Інформаційним запитом до т.в.о. Голови СБ України Малюка В. В., в якому йшлося, зокрема, про наступне:

4 лютого 2022 року Головним управлінням СБУ у м. Києві та Київській області було допитано Шевчук Н.М. в якості свідка у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 2202110000000250 від 03 грудня 2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 111 КК України (Державна зрада). Під час допиту свідку було поставлено ряд запитань, з яких можна дійти висновку, що кримінальне провадження здійснюється з метою встановлення фактів сприяння Петранюком Т.І. спецслужбам так званої «Луганської Народної Республіки».

Однак станом на 30.05.2022 від СБУ до Шевчук Н.М. так і не надходила інформація про внесення відомостей до ЄРДР та про початок досудового розслідування за її заявою від 26 липня 2021 року по факту вчинення Петранюком Т.І. державної зради.

У зв’язку з вище викладеним прошу призначити перевірку цієї інформації і вжити відповідних оперативних заходів. Сподіваюсь, що в СБУ працюють справжні патріоти України і доведуть, що інтереси державної безпеки вище меркантильних забаганок окремих працівників служби. Бо як інакше можна пояснити, куди поділась справа Тараса Івановича Петранюка з почеркознавчими експертизами, якщо не стався факт халатності або ж підозрюваний заплатив за їх «зникнення»?

Редакція «Нашої версії» незабаром отримала відповідь:

Аналогічний запит «Наша версія» направила до Офісу Генерального прокурора України і отримала відповідь:

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу screenshot_1-4.jpg

Петранюк Тарас Іванович – архієпископ Тихон, керуючий Тернопільсько-Бучацькою єпархією УПЦ/ПЦУ, член Священного синоду святої церкви України – перший і поки єдиний архієрей, офіційно звинувачений у державній зраді України, щодо якого Державним Бюро Розслідування внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Сподіваємось, що новопризначений начальником Управління Служби безпеки України в Тернопільській області Василь Дем’янчук не дасть уникнути покарання зраднику Тарасу Петранюку.

Джерело: Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ