Дізнайтеся про життя та служіння святителя Олександра Єрусалимського, його мужність і самопожертву в поширенні християнської віри, заснування великої бібліотеки та стояння у гонінні імператора Декія.

Вшанування видатного священномученика 29 травня

29 травня щорічно вшановується пам’ять святителя Олександра Єрусалимського – видатного священномученика, який приклав великі зусилля до поширення і захисту християнської віри. Його життя і служіння стали прикладом мужності і самопожертви для багатьох поколінь християн.

Святий Олександр належав до численної групи учнів видатного вченого Климента Олександрійського, який збирався учнів навколо себе в Олександрії. В початку III століття він був призначений єпископом міста Флавія в Каппадокії. Однак, через гоніння, які спалахнули у той час проти християн, святий Олександр був ув’язнений і перебував у полоні протягом кількох років.

Після звільнення з ув’язнення, святий Олександр відчув бажання відвідати святі місця в Єрусалимі і поклонитися там. Його прийняли з великою шаною, і віруючі обрали його співслужителем разом із старим патріархом Єрусалимським, ім’ям Наркіссом. Через свою мудрість та доброту, святий Олександр протягом 38 років мудро керував Єрусалимською церквою, принесуючи духовну нагороду вірних.

Один із найважливіших внесків святителя Олександра Єрусалимського було заснування великої бібліотеки при Єрусалимській церкві. В цій бібліотеці зібрано були книги Святого Письма і твори християнських письменників, які існували на той час. Це стало надзвичайно цінним джерелом знань і духовної науки для християнської громади.

Протягом свого життя святий Олександр двічі пройшов крізь гоніння, яке спричинило імператор Декій. Він був викликаний на суд до Кесарії Палестинської, де вдруге відстоював свою віру в Христа. За свою мужність і непохитну вірність святий Олександр був відправлений знову до в’язниці, де його остаточно позбавили життя.

Святий Олександр Єрусалимський залишив незабутній слід в історії Церкви. Його приклад самопожертви і глибокої віри залишається надихаючим для всіх християн, які шукають сенсу і мудрості у своєму житті. Цей день пам’яті є можливістю вшанувати пам’ять святителя Олександра Єрусалимського та вдячити за його служіння і жертовність.

Молитва до святого Олександра Єрусалимського

О, святий Олександре Єрусалимський, мучениче і єпископе,
Ти, що своїм життям і трудами прославив Господа нашого Ісуса Христа,
Молись за нас до Всевишнього Бога, щоб Він укріпив нашу віру і дарував мир Україні.

Ти, хто відстоював свою віру в тяжкі часи гонінь,
Допоможи нам бути міцними в часі випробувань і темних спокус,
Даруй нам сили й мужності стояти за правду і говорити про Христа.

Благослови нашу церкву і всю християнську громаду,
Нехай твоя благодать осягне кожного вірного і освятить наші серця,
Всепрощенням та любов’ю вчи нас жити, як справжніх послідовників Христа.

Святий Олександре Єрусалимський, моли Бога за нас та захищай наші душі,
Нехай твоя молитва допомагає нам досягти вічного блаженства,
І згуртовані в єдності християнської родини, хвалити Бога на небесах. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія