Дізнайтеся про надзвичайне життя святителя Григорія Двоєслова, Папи Римського з середини VI століття, його благочестивість, мудрість у керівництві Церквою та внесок у розвиток богословської думки. Сповідник, письменник і великий вчений, святий Григорій залишив невмирущий слід у історії християнства.

Життя, служіння та спадок великого святителя Григорія Двоєслова

Святитель Григорій Двоєслов, народжений близько 540 року в Римі, відзначався не лише високою світською освітою, але й великою благочестивістю. Після смерті батька він віддав усе своє майно на благоустрій монастирів та заснував монастир святого апостола Андрія Первозванного у Римі.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Провівши час у Візантії за дорученням Папи Пелагія II, святий Григорій написав «Тлумачення на Книгу Іова», чим здобув велику повагу. Пізніше обраний Папою Римським, він мудро керував Церквою протягом 13 років.

Святитель Григорій склав латинську літургію, яка була прийнята Шостим Вселенським Собором і залишилася частиною богослужіння Православної Церкви. Його твір «Бесіди, або діалоги, про життя і чудеса італійських отців» приніс йому прізвище «Двоєслов», що свідчить про його здатність вести розмову з богомолцями.

Помер святитель Григорій у 604 році, залишивши невмирущий слід в історії християнства. Його мощі спочивають у Соборі Святого апостола Петра у Ватикані, а його вчення продовжує впливати на думку Церкви і вірування християн у всьому світі.

Молитва до Святителя Григорія Двоєслова за Україну

Великий святителю Григорію Двоєслове, котрий отримав благодать від Бога та жив відповідно до Євангелії, молимо тебе, будь нашим посередником перед Христом. Просимо, устами святителя, звернутися до Небесного Отця з молитвою за настання справедливого миру в Україні. Нехай твої молитви звучать перед Престолом Божим, і нехай Божа благодать спускається на нашу землю, приносячи мир, єдність та благословення всьому багатостраждальному народу нашому. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія