Святий Марк, один із євангелістів та найближчий сподвижник апостолів, залишив по собі надзвичайно цінний спадок віри та відданості Христові, який продовжує впливати на віруючих усіх часів.

Життя та творчість святого Марка

Святий Марк, відомий як один із євангелістів та найближчий сподвижник апостолів Петра, Павла і Варнави, залишив за собою не тільки славу автора, який написав Євангелія, а й вражаючу спадщину віри і відданості Христові.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Його життєвий шлях переплетений зі служінням Христу, починаючи з ночі Його страждань у Гетсиманському саду, де Марк, за словами церковного передання, слідував за Ісусом, навіть тікаючи від загрози від воїнів.

Марк не тільки був свідком та співучасником численних подій із життя Ісуса, а й активно служив Йому впродовж свого життя, подорожуючи з апостолами, проповідуючи Євангеліє та засновуючи церкви.

Він залишив нам цінний спадок – Євангеліє, яке не лише описує життя та вчинки Ісуса Христа, але й передає духовне послання про Божу любов і спасіння.

Життя та творчість святого Марка – це приклад вірності, послушності і відданості Богові. Його життя свідчить про те, що навіть у найскладніших обставинах і випробуваннях віра в Бога допомагає подолати будь-які перешкоди і втримує нас у вірі на шляху до Божого Царства.

Нехай святий Марк буде для нас вічним натхненням і духовним путівником у нашій подорожі, нагадуючи нам про важливість віри, надії та любові до Бога і ближнього.

У стародавній іконографічній традиції, що присвоїла євангелистам символи, запозичені з видіння святого Іоана Богослова, святий євангелист Марк зображується з левом – в ознаменування могутності і царственої гідності Христа.

Молитва до святого апостола та євангелиста Марка

О, славний апостоле Марку, який віддав душу за Христа і поживив Його кров’ю! Вислухай молитви й прохання твоїх дітей, які приносять до тебе сьогодні з серцем скорботним. Ми, грішники, засліплені беззаконнями, вкрилися бідами, як хмарами, і занедужали від відсутності доброго життя. Ми не можемо протистояти хижакові, котрий намагається здобути спадок Божий. О, могутній! Візьми наші слабості та не покинь нас, нехай ми ніколи не відділимося від Божої любові, а ти, мудрий молитвенику, захищай нас своїм твердим заступництвом. Нехай Господь, за твоїми спасительними молитвами, знищить гріхи наші і з усіма святими благословить нас Царством і союзом Його Агнця, Йому слава й поклоніння на віки віків. Амінь.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія