День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців. Святкування цього дня дає нам можливість зберегти українські цінності і популяризувати їх серед молоді та населення держави загалом. Вишиванка – це символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

Ідея відзначати День вишиванки зародилася в 2006 році у студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Перші святкування відбувалися у вузьких колах українських навчальних закладів, та з роками виросли до неймовірних масштабів: тепер українці зі всіх континентів організовують заходи та приєднуються до акції «Одягни вишиванку».

Це барвисте свято щороку припадає на третій четвер травня. Цьогоріч це 18 травня. Є особлива історія чому ж українці всього світу відзначають день вишиванки саме в такі дні. Головна ідея засновників – аби свято відбувалося в будень, як і зародилося в минулому в будень. Адже воно проводиться не заради параду чи вихідного, не свято заради свята, а акція, яка доводить, що вишиванка – органічна частина повсякденного життя українців, і її можна одягати на роботу, пари чи до школи. Окрім того, на третій четвер травня вже не може припасти Великодній піст (час умиротворення і відмови від веселощів) і звісно, сам Великдень. Крім того, на цей день не випадають ніколи вихідні 1,2,8,9 травня, і вже встановлюється тепла весняна погода, коли вишиванку можна носити без верхнього одягу.

Щиро вітаємо кожного українця з квітчастим рідним святом – Днем української вишиванки! Нехай ваше життя буде таким же різнобарвним та яскравим!