​Старовинну Іверську ікону Божої Матері з мощами святих в Парафію жон-мироносиць Української Автокефальної Православної Церкви в селі Почапинці Тернопільської області доставлять спеціальним рейсом із Києва. Ікона писана в ХІХ сторіччі на горі Афон в Греції.

іверська-ікона-богоматері

Святий образ прибуде на Тернопільщину силами Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія до дня Незалежності України та півріччя з дня смерті Блаженнішого МЕФОДІЯ, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви.

23 серпня о 10.00 в с. Почапинці, в Парафії жон-мироносиць УАПЦ розпочнеться служба Божа. По закінченню літургії відбудеться панахида за Блаженнішим Мефодієм. 24 серпня о 10.00 відбудеться молебен за мир та злагоду в Україні.

Протягом кількох днів церква буде відкрита для поклоніння Богородиці.

Богородиця Іверська – одна з найбільш чтимих чудотворних ікон Богоматері. Оригінал знаходиться в Іверському монастирі на Афоні, в Греції. У IX столітті, щоб врятувати ікону від іконоборців, цей образ був опущений вдовою з міста Нікея, в море. Через два століття ченці грузинського Іверського монастиря на Афоні побачили в морі ікону, яку тримав вогняний стовп. Преподобний Гавриїл Святогорець, отримавши уві сні вказівку від Богородиці, пішки пішов по воді і приніс ікону в кафолікон, але вранці вона була знайдена над воротами монастиря. Так повторилося кілька разів, тому ікону залишили біля воріт і назвали Вратарницею або Воротаркою.​