Митрополит Володимир, Предстоятель УПЦ
Блаженніший Митрополит Володимир

Високопреосвященному Олександру, Митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Вишневському, вікарію Київської митрополії, Голові Фонду Пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира

Ваше Високопреосвященство!

Дозвольте засвідчити Вам, Владико Олександре, свою глибоку повагу та долучитись до поминальної молитви, що сьогодні, в жалобний день річниці упокоєння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви по всьому світу підноситься до Господа, який утримує життя кожного із нас. Висловлюю Вам, духовним чадам та пастві Української Православної Церкви, свої щиросердечні співчуття. Як ніхто, я відчуваю Ваш біль втрати – людини, яка довгі роки була найближчим помічником, духовним сином, другом Блаженнішого.

Минувший рік став роком тяжких втрат та випробувань для всієї України. Пішли із життя не лише Блаженніший Володимир та Блаженніший Мефодій, а й тисячі православних синів та дочок нашої Батьківщини. Я добре пам’ятаю, що Владика Мефодій глибоко поважав Владику Володимира і завжди називав його своїм Вчителем та наставником. Згадую й Ваші слова над тілом Блаженнішого Мефодія: «…і Блаженніший Митрополит Володимир, і Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви Блаженніший Митрополит Мефодій були щирими прихильниками відновлення церковної єдності та намагалися за свого життя цю єдність пришвидшити».

На долю Митрополита Київського і всієї України Володимира випали роки особливого історичного значення: злам у державному житті, глибокі зміни в житті Церкви. Мусимо віддати подяку Богові за віддану працю Блаженнішого Володимира. Сьогодні, коли наша країна стикається із новими проблемами, Ви, Ваше Високопреосвященство, повинні йти вперед, незважаючи ні на які зовнішні обставини, спираючись на духовні настанови Вашого Владики. Нехай шлях, який уготовано Вам, буде благословенний Блаженнішим Митрополитом Володимиром і в подальшому.

Вірю, що Ваші зусилля допоможуть зберегти світлу і добру пам’ять про Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви. Сподіваюсь, що Ваша постать наступника Його Блаженства Володимира у майбутньому єдиної помісної Православної Церкви в Україні буде саме такою визначною та вирішальною, якою її бачили спочилі о Господі Митрополит Володимир та Митрополит Мефодій. Тож будьте гідні їхньої молитовної опіки!

Вічна пам’ять Його Блаженству!

З повагою і проханням молитов,
Перший помічник Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Митрополита Київського і всієї України, Блаженнішого Мефодія
Голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія
Наталія Шевчук