Останнє звернення митрополита Чернівецького і Буковинського Данила Ковальчука у часи війни викликало обурення та засудження громадськості та духовних лідерів. Відеозапис, в якому митрополит висловив сумніви в реальності конфлікту на сході України, викликав серйозні обговорення та підкреслив важливість об’єднання та миру в цей складний період. Голова Фонду пам’яті Блаженнійшого Митрополита Мефодія, Наталія Шевчук, засудила такі вислови і виразила неприпустимість втручання владики Данила у важливі події національного життя. Очікується реакція Предстоятеля Православної Церкви України, митрополита Епіфанія, щодо даної ситуації.

Обурення та засудження: відгук на скандальне звернення митрополита Данила

В останні дні українська громадськість та релігійна спільнота активно обговорюють вислови митрополита автокефальної УПЦ (ПЦУ) Чернівецького і Буковинського Данила Ковальчука, які викликали обурення серед вірних та громадян. Відверта і резонансна заява владики відбулася у час війни, коли об’єднання та мирне співіснування стають важливішими ніж будь-коли.

У відеозаписі, опублікованому на телеграм-каналі Андрія Цаплієнка, митрополит Даниїл Ковальчук висловив сумніви щодо існування конфлікту на сході України, називаючи його вигадкою влади та заявляючи, що “влада України вигадує війну”. Таке звернення викликає серйозні запитання щодо поглядів та позиції цього духовного лідера і доцільності взагалі його перебування в лоні Святої Церкви України.

Голова ГО “Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук висловила своє обурення та засудила такі вислови митрополита Данила.

“Обурена та засуджую слова митрополита Данила, виголошені до людей. Його щастя, що мене там не було. Прикро, що у архієрея ПЦУ є якісь сумніви, в час, коли вже другий рік триває кровопролитна війна в Україні. Якщо Його Високопреосвященство втратив відчуття реальності, то йому варто звернутись за допомогою до профільного медичного закладу, або я можу допомогти митрополиту – відвезти до наших хлопців на передову, там він протверезіє і реальність повернеться, і заспіває інші пісні! Ганьба та сором за такого митрополита! Сьогодні важливо об’єднуватися всім народом в цей складний час для миру та перемоги, а не влаштовувати провокації. Особисто я чекатиму офіційної реакції Предстоятеля Епіфанія. Хоча знаєте, відверто кажучи, Його Блаженству я не заздрю з такими архієреями-дегенератами і ворогів не треба!” – зазначила Наталія Шевчук.

У своєму коментарі вона підкреслила, що в такі чутливі часи, коли кожен крок до збереження миру та єдності надзвичайно важливий, неприпустимо поширювати ідеї, які можуть нашкодити об’єднанню нації. Зокрема, Наталія Шевчук вказала на неприпустимість висловів з уст ієрарха Української Церкви, які можуть підірвати довіру до влади та спровокувати складний внутрішньополітичний розкол.

Після такої “палкої промови” митрополита Данила очікується офіційна реакція Предстоятеля Православної Церкви України, митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Громадськість очікує чіткої позиції ПЦУ та оцінки таких поглядів високим духовним діячем автокефальної УПЦ.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

На жаль, подібні випадки можуть вплинути на єдність та довіру до Церкви. Від владики Данила, як від представника релігійного співтовариства, вимагається більш відповідальна та обдумана позиція в ці складні часи для України.

У кінцевому підсумку, намагання зневажити важливі події, що відбуваються в Україні, а також відкидати їхню реальність, все це може нанести шкоду не тільки авторитету Церкви, а й цілому національному духу, що об’єднує український народ у боротьбі за мир та незалежність.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія