Другий президент України Леонід Кучма, третій президент України Віктор Ющенко та п’ятий президент України Петро Порошенко звернулися до лідерів країн світу із закликом допомогти у порятунку цивільних та військовослужбовців, заблокованих російськими військами на території заводу “Азовсталь” у Маріуполі.

“Ми, Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко, – другий, третій і п’ятий президенти України, – звертаємось до керівників країн світу. До держав-членів Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та Канади, Китаю, Туреччини та інших, а також до ООН. Просимо усіма наявними дипломатичними ресурсами допомогти українській владі врятувати життя цивільних і військових українців, яких на території заводу “Азовсталь” Росія за наказом Путіна намагається знищити варварськими методами”, – зазначається в тексті звернення, оприлюдненому прессекретарем Кучми Даркою Оліфер у фейсбуці.

Президенти зазначили, що жорстокість, з якою діє російська армія, позбавлена будь-якого військового сенсу, а місто Маріуполь практично повністю знищене російськими військами, які нині намагаються приховати сліди своїх злочинів.

“Надзвичайні мужність та героїзм українських воїнів-захисників міста вразили не лише Україну, а й увесь світ. Батальйон “Азов”, наші морпіхи, наші прикордонники вже увійшли в історію, бо їхній військовий подвиг безпрецедентний. І це наші національні герої, самовіддані, сміливі, патріотичні. Але зараз вже не йдеться про рівний чи нерівний бій. На очах усього світу відбувається спроба кривавої помсти і розправи росіян над тими, хто, хоча й перебуває в оточенні, але переміг їх силою духу і силою волі”, – наголосили президенти.

“Закликаємо кожного з вас долучитися до того, щоби врятувати життя героїчних українців. На вас з надією дивляться десятки мільйонів українців, вашому вдалому посередництву із вдячністю аплодуватимуть усі народи цивілізованого світу”, – звернулися вони.