Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання “Героя України” Олександру Мацієвському, військовослужбовцю, який був розстріляний російськими окупантами. Це дійсно трагічна ситуація, яка заслуговує нашої повної уваги та осуду. Присвоєння звання “Героя України” може стати важливим символом нашої вдячності та поваги до тих, хто жертвує своїм життям заради нашої свободи та незалежності. Проте ми також повинні робити все можливе, щоб дослідити цей злочин та притягнути відповідальність до тих, хто вчинив цю страшну та нелюдську дію. Міжнародна спільнота повинна докласти всіх зусиль для того, щоб бути впевненою, що подібні злочини не залишаються безкарними.

Він крикнув:”Слава Україні!” – прийнявши мужньо свою смерть

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні оголосив, що присвоїв звання “Героя України” Олександру Мацієвському – військовослужбовцю, який був розстріляний російськими окупантами. За словами глави держави, Мацієвський став справжнім героєм України, його хоробрість та впевненість заслуговують на повагу. Тепер він завжди буде пам’ятатися українцями.

Обурення виникло після опублікування відео, на якому російські окупанти розстрілюють українського військовополоненого, який перед смертю сказав “Слава Україні!”. Виявилося, що загиблим може бути боєць 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області Олександр Мацієвський, який був призваний на військову службу в березні 2022 року і зник безвісти в кінці грудня 2022 року. Тіло Мацієвського було повернуто додому в лютому цього року.

Раніше керівник Офісу президента та омбудсмен заявляли про помсту за загиблого військовослужбовця та відправку відео міжнародним партнерам.

Це дійсно дуже трагічна ситуація і заслуговує нашої повної уваги та осуду. Заслуговувати на повагу і пам’ять ті, хто віддає своє життя за свою країну, являє собою важливу моральну цінність, яка повинна бути підтримана та вшанована. Присвоєння звання “Героя України” Олександру Мацієвському може стати важливим символом нашої вдячності та поваги до тих, хто жертвує своїм життям заради нашої свободи та незалежності.

Але ми також повинні робити все можливе, щоб дослідити цей злочин та притягнути до відповідальності тих, хто вчинив цю страшну та нелюдську дію. Російські окупанти повинні бути притягнуті до відповідальності за порушення міжнародного гуманітарного права та воєнних правил, а також за злочини проти людства. Міжнародна спільнота також повинна докласти всіх зусиль для того, щоб бути впевненою, що подібні злочини не залишаються безкарними. Така злочинна дія підкреслює важливість боротьби за міжнародне право, мир та безпеку в світі.