Патріарх Філарет провів зустріч з Наталею Шевчук

12 червня 2020 року на запрошення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА, Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату, голова Громадської організації «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталія Шевчук відвідала резиденцію Його Святості у Києві по вул. Пушкінській, 36, та провела бесіду з почесним Патріархом Православної Церкви України.

Під час розмови Патріарх Філарет розповів про необхідність збереження Української Православної Церкви Київського Патріархату як справді незалежної Церкви України. Саме Київський патріархат став підґрунтям для створення ПЦУ. Із цієї Церкви вийшов, власне, і Предстоятель Епіфаній, який сьогодні звинувачує Почесного Патріарха в намаганні розколоти та знищити молоду Церкву. Свого часу Почесний Патріарх Православної Церкви України Філарет не висував би Епіфанія як Предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в Церкві між ними виникне розділення. «Якби я знав, що відбуватиметься, то не висував би його кандидатом. Я довіряв йому, думав, що він йтиме прямою дорогою, а не піде кривими шляхами», – сказав Філарет. Він об’єктивно вважає, що на Соборі без його волі Епіфаній не став би Предстоятелем.

Під час зустрічі сторони зійшлися в думці, що, на превеликий жаль, сьогодні ПЦУ є розпорошеною структурою, яка не має чіткого вектора розвитку, і незабаром така ситуація може призвести до незадоволення з боку ієрархів та розколу в середині Церкви, хоча в оточенні Епіфанія наразі вважають, що розколу та великого конфлікту в ПЦУ вдасться уникнути. Філарет сказав: «Якщо Епіфанія відсторонять від керівництва ПЦУ, ми створимо єдину церкву — Київський Патріархат, незалежну Церкву Українського народу, яка матиме патріарший статус».

Своєю чергою, Наталія Шевчук проінформувала Його Святість про роботу, яка проводиться Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія щодо увіковічення пам’яті Предстоятеля УАПЦ (2000–2015), Митрополита Київського і всієї України МЕФОДІЯ (Кудрякова), детально розповіла про надзвичайну ситуацію довкола проданого Свято-Петро-Павлівського чоловічого монастиря ПЦУ (УАПЦ) в с. Нирків Заліщицького району Тернопільської області, пам’ятки архітектури XVII–XVIII ст. Червоногородського замку та роль Архієпископа Мстислава (Гука) та Митрополита Макарія (Малетича) в шахрайській оборудці з відчуження церковного майна, окремо поцікавилась про деталі кримінального злочину, скоєного в Луганській Єпархії УПЦ КП колишнім забороненим єпископом УПЦ КП Тихоном (Петранюком). Наталія Шевчук наголосила, що в даний момент і Мстислав (Гук), і Тихон (Петранюк) перебувають під кримінальним слідством і обов’язково, попри заступництво сильних світу цього, понесуть заслужене покарання за скоєні злочини перед нашою святою Церквою.

«Завжди мала за честь зустрічатися з Вами, Ваша Святосте, як з особистістю, яка користується незмінним авторитетом не лише в Україні, а й у світі. Для багатьох ви є визначним і мудрим Пастирем, людиною надзвичайної віри та духовності, потужною церковно-політичною фігурою. Сьогодні я працюю у громадському секторі, і мені надзвичайно важливо почути вашу думку, пораду й отримати підтримку, щоб і в подальшому не зійти з дороги Правди Христової як непереборної сили для православного християнина. Сподіваюсь, що невдовзі ті, хто зрадив Вас як свого Патріарха, вчителя, духовного батька, знайдуть у собі сили і принесуть своє синівське покаяння заради миру, спокою та утвердження Православ’я в Україні, бо, як любив казати Блаженніший Митрополит Мефодій, «зраду приймають, а зрадниками гидують». Тож, Ваша Святосте, нехай Господь, який утримує життя кожного з нас, дарує Вам сили і терпіння для реалізації задуманих планів на благо й розквіт нашого багатостраждального Українського народу», – наголосила Наталія Шевчук.

Сторони обговорили й інші питання, що становлять взаємний інтерес. Наприкінці зустрічі Наталія Шевчук подякувала за час, відведений на спілкування, та передала Святійшому Патріарху Філарету в дарунок книгу «ОДИН НАРОД, ОДНА МОВА, ОДНА ЦЕРКВА», де зібрано праці та документи УАПЦ за час предстоятельства Митрополита Мефодія, Предстоятеля УАПЦ (2000–2015).

Прес-служба Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія