У ці світлі та радісні дні Воскресіння Христового згадуємо Пасхальне послання спочилого у Бозі Блаженнішого Мефодія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви:

Христос Воскрес!

«Христос Воскрес!» — сповістили ангели жонам-мироносицям, котрі поспішили вдосвіта до міс­ця погребіння свого Господа, щоб обцілувати Його Пречисте Тіло і намастити пахучими маслами.

«Христос Воскрес!» — із трепетом і невимовною радістю повідомили святі жони розгубленим, зажу­реним і сплаканим апостолам.

«Христос Воскрес!» — лунало на вулицях Єруса­лима — міста, де Господа знали, де Його було засу­джено і розіп’ято; і ніхто не наважувався заперечити цю святу істину, яка стрімко ширилася світом. «Хри­стос Воскрес! Радійте, люди Божі!» — закликає Цер­ква Христова, засвідчуючи, що сьогодні свято зі свят, торжество з торжеств.

Жодна подія в житті Спасителя не прославля­ється з такою величчю, як Пасха. Воскресіння Ісуса Христа — це істина, на якій утверджується все наше віровчення й надії.

Відкиньте Пасху — і буде втрачено для нас Но­вий Завіт і саме Християнство. Якби Христос не во­скрес, то нічого б не змінилося в нашому житті, не було б надії на спасіння, люди продовжували б гинути у гріхах і місцем нашого кінцевого перебу­вання було б пекло.

«Коли ж бо Христос не воскрес, то пропо­відь наша даремна, даремна також віра наша» (1 Кор. 15,14). Христос Воскрес, і світ Божий став іншим, і хоч багато ще в ньому горя, зла і гріха, але відбувається в ньому і прощення гріхів, і пере­мога над смертю. Гріх — це основна причина смерті. Смерть переможено — це означає, що гріх втратив силу. «Нині Христос Воскрес із мертвих, первісток серед покійних. Бо так, як в Адамі вмирають усі, так само в Христі всі оживуть» (1 Кор. 15,20, 22).

Своїм Воскресінням Господь повернув нашим душам вічне спасіння, втрачене через гріх прабать­ків. Смерть більше не лякає нас: «Поправді, поправді кажу вам: наступає година, і тепер уже є, коли голос Божого Сина почують померлі, а ті, що почують, оживуть… І повиходять ті, що чинили добро, на во­скресения життя, а котрі зло чинили, на воскресен­ия Суду» (Ін. 5,25, 29).

Про це потрібно пам’ятати, щоб не воскрес­нути нам для осудження, а для життя блаженно­го. Вхід до Царства відкритий, Христос запрошує: «Коли ж хочеш ввійти до життя, то виконай заповіді» (Мф. 19,17). Апостол Яків свідчить: «Віра, коли діл не має, мертва» (Як. 2,17). Допомагай тим, хто пе­ребуває в нужді, хто не має, на що жити, але не сміє просити, хто бідує, але приховує свою бідність, хто проливає гіркі сльози, але ховається від інших. Це ті, хто чесно працював задля добра Вітчизни, а нині забуті тими, хто зобов’язаний ними опікуватися. Не забувай про всіх, кого Ісус Христос називає «меншими Своїми братами», з якими Він ділить їхню нелегку долю завжди, а особливо нині.

Господь наш Ісус Христос, що Воскрес із мертвих, нехай оберігає нас у Своїй спасительній православ­ній вірі, дарує міцне здоров’я, добробут, Україні посилає побільше світла Свого й істини Своєї.

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!