Спір між Міністерством культури України та Українською Православною Церквою (УПЦ) про власність та права на Києво-Печерську лавру продовжується. Московські попи відмовляються покинути цю українську святиню, вважаючи її своєю. УПЦ заперечує претензії та наголошує на законності свого присутності в лаврі. Справа наразі розглядається в суді, але попи вже заявили, що вимоги щодо їх видалення є незаконними.

УПЦ проти вимоги звільнити монастир від московських попів, стверджуючи їхню законність

Здавалося б, все вже давно мало бути ясно: Києво-Печерська лавра – національний заповідник, а не московська святиня. Проте, московські попи виявилися настільки наріжним каменем українського культурного та релігійного життя, що вони просто не можуть уявити своє життя без цієї чудової української святині.

Міністр культури та інформаційної політики України, Олександр Ткаченко, випустив заяву, що вимагає звільнити Києво-Печерську лавру від московських попів та передати майно заповіднику. Однак, чи думають ці попи про це? Звичайно ж, ні!

Представники Української Православної Церкви (УПЦ) обурено відповіли на цю вимогу, називаючи її “незаконною” та “безпідставною”. За їх словами, монастир ніколи не підписував акт приймання-передачі та не передавав майно, яке, здається, вони знаходяться там, абсолютно законно. О, ці московські попи, завжди з таким високим почуттям справедливості!

Але це ще не все! Монастир стверджує, що не отримував жодних документів або висновків комісії про порушення умов договору. Як можна вимагати щось від них, якщо ніхто нічого не надсилав? Можливо, вони придумали спеціальний телепортатор, який переносить усі документи в інші виміри. Але, чесно кажучи, це звучить трохи надто фантастично, навіть для них.

Варто зазначити, що у суді наразі розглядаються дві справи, пов’язані з правами на майно. І хоча немає жодного рішення, московські попи вже заявляють, що вимоги щодо звільнення лаври є “незаконними” і “не підлягають виконанню”. Ось така повага до правової системи!

Очевидно, що московські попи відчувають себе так комфортно в Києво-Печерській лаврі, що вони навіть не уявляють свого життя без неї. Можливо, вони розуміють, що без українського народу та їх грошей їм доведеться повернутися до московських святинь, де їх може чекати набагато менше ласки та підтримки.

Так що, дорогі московські попи, продовжуйте залишатись у нашій святині, вам вже так добре тут! Ігноруйте закони, відверто викручуйте факти і продовжуйте жити у своєму маленькому світі, де ви – незмінні герої. Ми з нетерпінням чекаємо на наступний епізод цієї комедії!

Автор: Наталія Шевчук голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого митрополита Мефодія”

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія