Бондаренко пообіцяв, що у Черкасах «не буде московських попів» і всі молитимуться лише українською.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко у відеозверненні, опублікованому у Фейсбуці, заявив, що очолить кампанію зі знищення УПЦ в місті.

За його словами, багато людей питають, «чому міська влада зволікає з переходом наших церков під юрисдикцію нашої держави, під юрисдикцію української віри».

Бондаренко сказав, що подивився звернення настоятеля Стрітенського храму Євгена Буркацького, де священник звинуватив його в організації фейкових зборів за перехід із використанням бюджетників. Мер слова священника ніяк не спростував, проте заявив, що «часто спілкувався з покійним владикою Софронієм», і висловив упевненість, що «якби владика Софроній був тут – Церква давно б уже перейшла, перейшла б уся єпархія».

За словами Бондаренка, «наше завдання сьогодні – допомогти громаді це зробити».

«Вони (УПЦ, – Ред.) займаються тим, щоб зберегти свої так звані приходи. Особисто звертаюся до пана Буркацького. Батальйон “Перлина” вичистить вашу московську нечисть з міста Черкаси до останнього. І ви знаєте – я стояв осторонь цієї теми. Але відсьогодні беру на себе зобов’язання очолити цю тему проти вас – проти московських агентів, які засіли тут і, прикриваючись рясами, збирають кошти з наших громадян», – заявив Бондаренко.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Він зазначив, що в нього є документи, згідно з якими «половина (храмів УПЦ, – Ред.) – незаконно побудовані, половина – не мають жодних дозвільних документів на ці споруди».

Також він нагадав, що будував ці храми владика Софроній (з яким мер часто зустрічався, – Ред.).

«Готуйтеся – у Черкасах не буде московських попів, у Черкасах будуть молитися українською мовою», – завершив свою промову Бондаренко.

Настоятель Стрітенського храму Черкас звинуватив Анатолія Бондаренка, що той змушував бюджетників під загрозою звільнення голосувати за перехід його храму до ПЦУ. Також священник запропонував Бондаренку побудувати для ПЦУ новий храм за гроші, на які той будує собі садибу біля санаторію «Перлина».