Сьогодні, 22 червня Луцький міськрайонний суд Волинської області оштрафував на 17 тис. грн. та позбавив права водіння автотранспортним засобом на один рік – священнослужителя Української Православної Церкви/Православної Церкви України – Тараса Степановича Ханаса (ігумена ТРОФИМА, настоятеля монастиря Дванадцяти Апостолів Володимир-Волинської єпархії).

Ігумен Трофим під час затримання просить по телефону, щоб його “відмазали”

11 квітня 2022 року після 23 год. патрульні Національної поліції у м. Луцьку затримали п’яним за кермом священика, який відмовився від проходження тесту на стан алкогольного сп’яніння на місці і не поїхав в наркодиспансер, а також не підписав протокол.

Перший свідок від громадського патруля з міста Луцьк

У пресслужбі патрульної поліції Волинської області тоді підтвердили, що такий випадок був. Чоловік їхав під час дії комендантської години. Відмовився від проходження тесту на стан сп’яніння.

Другий свідок від громадського патруля з міста Луцьк

На нього склали адміністративний матеріал за статтею 130 КУпАП (Керування у стані сп’яніння). Машину BMW520 чорного кольору доставили на спецмайданчик (яку й благополучно відразу на ранок і повернули власнику адже то «свята людина» – ред.).

Суддя Андрій Олексюк допитує свідків

І ось 22 червня 2022 року суддя Андрій Олексюк в адміністративній справі № 161/4711/22 щодо Ханаса Тараса Степановича виніс рішення, визнавши ченця-п’яничку винним. Священику призначено 17 тис. грн. штрафу і заборонили йому керувати транспортом протягом року.

Порожня лава підсудних, на якій мав сидіти під час суду Тарас Ханас (ігумен Трофим)

Що примітно, сам Тарас Степанович Ханас до суду не з’явився жодного разу. Ну, не монашеська це справа по судах ходити ігумену, ще й у Петро-Павлівський піст на тверезу голову. Тож провину не визнав і пояснень щодо обставин, як опинився добре «вмазаним» за кермом в коменданську годину не повідомив. А оскільки Луцьк місто маленьке, то і про Ухвалу суду дізнався, мабуть, заздалегідь – тож, який зміст зайвий раз ганьбитись…

Але сотні тисяч, якщо не мільйони, громадян Волині та й усієї України бачили ганьбу і зухвалість ченця-п’янички, як він поводив себе під час затримання патрульними Нацполіції, як намагався комусь зателефонувати, щоб його «відмазали» від покарання.

Відео із засідання Луцького міськрайонного суду

Показання першого свідка

Показання другого свідка

На Волині «відзначився» ще один пяничка в рясі, але тепер з УПЦ мп

Щось наче пороблено у квітні волинським священикам. Через півмісяця після ігумена Трофима, а саме 26 квітня, таке ж трапилось і з настоятелем Свято-Миколаївського храму УПЦ мп села Колмів Берестечківської громади Сергієм Шкорбатюком. Причому рівень алкоголю в крові Сергія Шкорбатюка перевищував допустиму норму в сім разів!

Він не впорався з керуванням автомобіля Opel Astra і на швидкості з’їхав у кювет. Поліцейські помітили у чоловіка ознаки алкогольного сп’яніння і запропонували пройти тест на місці, на що він погодився.

У Горохівському райсуді, який засідав 20 червня ц.р., чоловік свою провину визнав та просив суворо не карати. Обставини ДТП він підтвердив, однак не пояснив, чому вживав алкоголь перед поїздкою. Суддя Василь Сметана визнав чоловіка винним у порушенні одразу двох статей КУпАП: ст. 124 (порушення ПДР, що спричинило пошкодження транспортного засобу) та ч.1 ст. 130 КУпАП (п’яне водіння). Сергієві Шкорбатюку також призначили 17 тис. грн. штрафу і заборонили керувати транспортом протягом року.

Прес-служба Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія