Українське суспільство збентежене перевтіленням колишнього злочинця і колаборанта архієпископа Тихона Петранюка в патріота та духовного лідера. Його причетність до терористичних структур на Сході України залишається предметом публічної критики та викликає сумніви щодо його справжніх намірів та автентичності діяльності у Православній Церкві України.

Колаборант у вівтарі: Суперечлива постать архієпископа Тихона

Тернопіль, 1 серпня 2023 року – Останнім часом українське суспільство стикається з несподіваним явищем – особи колишніх злочинців та колаборантів, які раптово претендують на звання патріотів та свідомих громадян. Один із таких скандальних випадків став відомий у Тернополі, де архієпископ ПЦУ Тихон (Тарас Іванович Петранюк), сьогодні очолив захоплююче богослужіння, що привернуло увагу громадськості.

За участю Тихона Петранюка була звершена Божественна літургія у кафедральному соборі Різдва Христового. Однак, цей духовний лідер став об’єктом критики та спровокував інформаційну контроверсію. Наталія Шевчук, голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”, відкрила матеріали кримінального провадження проти архієпископа, які вказують на його співпрацю з терористичним угрупованням МВД ЛДНР під псевдонімом “Ферзь”. Ці факти були розкриті три роки тому, коли Петранюк був звинувачений у скоєнні важкого злочину та був випущений під заставу з СІЗО.

Державний обвинувач у Ленінському суді просив суворе покарання для Петранюка Тараса Івановича – 15 років позбавлення волі за злочинну діяльність на території Луганська. Однак, в даний час ця сама особа прагне втілити в собі образ патріота, що відстоює віру, свободу та незалежність України як архієпископ ПЦУ.

Така раптова зміна образу викликає серйозні сумніви та підозри у справжніх мотивах дій цього духовного лідера. Це також спричиняє недовіру до чистоти церковного середовища та образи патріархів України. Використання церковного авторитету для особистих амбіцій і злочинних кримінальних схем є неприпустимим.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Не зважаючи на контроверсії, богослужіння, під проводом Петранюка, завершилось піднесенням особливих молитовних закликів за перемогу України над агресорами, захисту воїнів-захисників Батьківщини та українського народу. Також архієпископ Тихон та духовенство згадали у молитвах всіх спочилих Патріархів православних та Героїв Небесної Сотні, які віддали життя за віру, свободу та незалежність України.

Ситуація із архієпископом Тихоном та його мінливим минулим нагадує, наскільки важливо бути обережними, аналізувати інформацію та не забувати про правдиву історію нашої держави. Це свідчить про необхідність вирізняти справжніх духовних лідерів, що дійсно готові служити нації, від тих, хто використовує покров церкви для особистих користей.

Незважаючи на складні обставини, українці продовжують шукати справедливих та достойних керівників, щоб спільно побудувати сильну та єдину державу на шляху до світлого майбутнього.

Автор: Анна Кравчук

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія