2 квітня – це міжнародний день розповсюдження інформації про проблему аутизму. В знак глибокої поваги і підтримки людей з цим синдромом багато хто в цей день надягає одяг, аксесуари чи має при собі різні дрібнички в блакитних тонах. А культові місця чи пам’ятки архітектури осяюють яскравим блакитним світлом. За підтримки фондів та організацій проводяться акції підтримки. Сьогодні важливо знати, що люди хворі на аутизм не приречені, вони можуть досягати великих успіхів та бути нічим не відмінними від решти. Головне – вірити та допомагати хворим!
На сьогоднішній день близько двох тисяч українських дітей хворіють на аутизм. Такими є оцінки фахівців щодо поширення цього порушення розвитку нервової системи. Воно впливає на здатність людини спілкуватися і жити в суспільстві. Аутизм позначається тільки на інтелекті, але іноді інтелектуальні здібності хворих на цю недугу значно перевищують середній рівень розумових здібностей пересічних людей.
Аутизм виявляється уже в ранньому віці та розвивається протягом життя. Серед найголовніших симптомів для діагностики такого відхилення вчені називають так звану тріаду Лори Вінг: це складнощі в сфері соціальної взаємодії; порушення у сфері вербальної і невербальної комунікації; вкрай обмежений репертуар видів активності, інтересів та повторюваний репертуар поведінки.
Діти із цією формою психічного розвитку можуть говорити із особливою інтонацією, порушуючи тон і ритм мовлення. Вони переважно не застосовують жестів, рідко дивляться при розмові в очі, можуть не впізнавати себе в дзеркалі, не виявляти інтерес до людей навколо, не озиватися, коли їх кличуть по імені. Це – деякі із симптомів аутизму. Над тим, чому виникає аутизм, вчені продовжують дискутувати. Фахівці здебільшого схиляються до того, що хвороба має генетичне походження. Такі люди потребують спеціалізованої і довготривалої допомоги, аби адаптуватися в суспільстві. Якщо їм така допомога буде надана, то вони можуть бути долучені до суспільства. Деякі можуть бути самостійними, працювати і створювати сім’ї.
Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї не простої хвороби. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, і багато інших.
Тому просимо всіх небайдужих долучитися до акції підтримки розповсюдження інформації про аутизм. А тих, хто опікується хворими не складати руки, навпаки, допомагати гідно жити і щиро вірити.
«А Він їм відповів: Через ваше невірство. Бо поправді кажу вам: коли будете ви мати віру, хоч як зерно гірчичне, і горі оцій скажете: Перейди звідси туди, то й перейде вона, і нічого не матимете неможливого!» (від Матвія 17:20)
Схожі записи
Останні новини

Соц.медіа