Уряд підтримує збереження культурної спадщини Києво-Печерської лаври та припинення передачі монастирю Української Православної Церкви у єднанні з Московським Патріархатом в безоплатне користування: забезпечення безпеки та створення спеціального фонду на реставрацію історичних пам’яток.

Голова Фонду пам’яті Митрополита Мефодія підтримує рішення про припинення передачі монастирю Московського патріархату будівель Києво-Печерської лаври у безоплатне користування

Голова громадської організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук підтримує рішення уряду про припинення передачі будівель і споруд монастирю Московського патріархату на території заповідника у безоплатне користування. Києво-Печерська лавра є визначним національним надбанням та історичною пам’яткою України, яку внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і має бути під належним контролем держави. Влада діє в рамках закону та правового поля, і не йдеться про жодні “релігійні гоніння”.

При цьому, вона також зауважує, що релігійна організація Московський патріархат не є юридичним та історичним власником лаври, і її перебування в заповіднику регулювалося договірними відносинами з державою. У зв’язку з порушенням умов договору та перетворенням обителі на осередок пропаганди “русского мира” в умовах російської агресії проти України, уряд прийняв рішення припинити договірні відносини з монастирем Московського патріархату.

Наразі головним завданням є інвентаризація державного майна лаври, забезпечення безпеки об’єктів та збереження культурної спадщини. Держава планує створити спеціальний фонд для збереження і реставрації історичних пам’яток Києво-Печерської лаври та залучити міжнародних експертів для забезпечення належного збереження історичної спадщини. Таким чином, прийняте рішення про припинення договірних відносин з монастирем Московського патріархату є кроком до забезпечення належного захисту та збереження культурної спадщини України. Залишається сподіватися, що усі подальші дії держави будуть спрямовані на забезпечення безпеки та збереження цінних історичних пам’яток Києво-Печерської лаври.

Пресслужба Фонду пам’яті Митрополита Мефодія