Юрист, який представляє інтереси Черкаської єпархії УПЦ, заявив, що всі звинувачення, що містяться в прес-релізі СБУ, не відповідають дійсності, і що вони захищатимуть гідність та честь митрополита Феодосія у суді. Наталія Шевчук, голова громадської організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”, відреагувала на заяву, наголошуючи на тому, що це все дуже старе і пережите, та наводячи приклад випадку з митрополитом Макарієм Малетичем у 2018 році.

Адвокат Черкаської єпархії УПЦ відповів на звинувачення СБУ щодо митрополита Феодосія та заявив про захист у суді

Адвокат митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, Юдін Володимир Сергійович, від імені Черкаської єпархії УПЦ, прокоментував прес-реліз, розміщений сьогодні, 6 квітня 2023 року, управлінням СБУ в Черкаській області на власному сайті. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Черкаської єпархії. “Ми з впевненістю заявляємо, що жодна з тез, які містяться у прес-релізі СБУ, не відповідає дійсності. Відповідна правова оцінка тверджень, названих “беззаперечними доказами”, буде надана у суді”, – наголосив юрист.

Голова громадської організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”, Наталія Шевчук, блискавично відреагувала на цю заяву: “Це все дуже старе і пережите. Я вже стикалась з таким явищем у 2018 році. Як тільки виявляєш брехню і доводиш зрадницьку поведінку фактами, святі отці одразу біжать з адвокатами до суду. Пам’ятаєте “Таємний лист від Лукавого”, який був оприлюднений мною у програмі ТСН на 1+1
(https://uapc.te.ua/studiya-1-1-shevchuk-nataliya-sagan-oleksandr-ta-galchenko-sergij-vygraly-sud-proty-mytropolyta-makariya/). Тоді я продемонструвала копію листа до патріарха кіріла за підписом Макарія Малетича, тодішнього предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви (https://tsn.ua/politika/kirile-priydi-v-interneti-opublikovano-sensaciyne-zvernennya-uapc-do-moskovskogo-patriarhatu-1118934.html). Адвокати Малетича теж підняли шум – писали до СБУ, обіцяли кинути мене за грати, а з часом на засідання ні владика Макарій, ані його представники так і не з’явився, таким чином все зійшло нанівець – ні честі, ні гідності, ані ділової репутації…. Тепер 2023 рік і вже “брати-архієреї” з партії “УПЦ МП” демонстративно звертаються до українського суду. Підсанкційні владики, на жаль, запізно згадали про свою честь, совість та ділову репутацію. Очевидно, що це все піар, і вони намагаються грати на публіці, створюючи картинку жертви для пастви. Агентурні службісти московського патріархату – філії РПЦ в Україні – намагаються затягнути час, “святі ждуни” ревно чекають Zевизволителів. Дурні думкою багатіють, і московські владики не виняток. Час мажорного перебування в лаврах закінчився, запийте водою. Ви втратили найцінніше – час. Тепер саме час збирати валізи та продовжити службу отцу і гаспадіну гундяєву на батьківщині, беріть свої ерефні паспорти і вперед, не обертаючись…” – зазначила голова ГО Наталія Шевчук.

Нагадаємо, 6 квітня СБУ оголосила на своїх офіційних інтернет-ресурсах, що повідомила про підозру митрополиту Черкаської єпархії УПЦ за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України.

Джерело: Пресслужба Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія