17 грудня 2018 року назавжди зупинилось серце дуже особливої жінки – людини з бездоганними манерами, тихим голосом, гострим розумом, першої і єдиної жінки служби протоколу СРСР та України.

ГАЛИНА ОЛЕКСІЇВНА НАУМЕНКО – для всіх знавець етикету, дипломат, мистецтвознавець.  Багатолітній практик з великим досвідом роботи у сфері дипломатичного протоколу. Випускниця факультету міжнародних відносин КДУ, Галина Науменко за розподілом потрапила в міністерство закордонних справ СРСР в службу Протоколу.Була знайома з М. Хрущовим, та одна з небагатьох жінок колишнього СРСР, які могли зайти до кабінету Л. Брежнєва, її поважав К. Аденауер, Жискар Д’Естен, Гельмут Коль, вона по справжньому дружила з Індірою Ганді та працювала з В. Щербицьким. Впродовж 35 років служба державного протоколу в Україні асоціювалася саме з її іменем. Вона особисто була знайома з королями та королевами, президентами та прем’єр-міністрами різних країн. 1986 року була першим секретарем Міністерства закордонних справ УРСР. Так коротко надруковано у Вікіпедії.

Для мене особисто, ця вишукана маленька жінка, яка мала надзвичайні заслуги перед багатьма державами і велике значення, як фахівець у сфері дипломатичного протоколу та етикету, була непохитним авторитетом, вчителем та люблячою мамою. Сказати, що її обожнювали – це нічого не сказати. Її, Галину Олексіївну, по справжньому поважали.

Безліч разів я спостерігала, як в її присутності вирівнювали спини і ніяковіли Президенти, політики, депутати ті всі, хто приходили до неї за порадою, пили чай, обговорювали зовнішню та внутрішню політику засиджуючись нерідко до пізньої ночі. Я любила спостерігати за Мадам, так її називали близькі, на кухні, як вона дбайливо готує щось смачне, власноруч миє посуд, заварює каву при цьому уважно вислуховуючи усі новини мого життя, зрідка уточнюючи деталі. Згадується посмішка, особливе почуття гумору, щирий сміх… Тепер це лише спогади, які назавжди закарбувались в моєму серці.

Декілька тижнів тому, Галина Олексіївна подзвонила мені та попросила забігти – я, пообіцяла і не встигла, отримавши сьогодні повідомлення – “мама вчера умерла”…  

 ВІЧНА І СВІТЛА ПАМЯТЬ!

Наталія Шевчук,

голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія