18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цей день нагадує про страждання кримськотатарського народу, який був підданий депортації та систематичному тисковому впливу. Ми закликаємо до засудження насильства та дискримінації, об’єднання у боротьбі за справедливість та повагу до прав людини, а також збереження пам’яті про цю трагедію та відновлення гідності кримськотатарського народу.

Зберігаючи пам’ять і борючись за справедливість

18 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

Дорогі співвітчизники,

Сьогодні, 18 травня, ми відзначаємо День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цей день є нагадуванням про одну з найбільш зворушливих і трагічних сторінок історії нашої країни. Депортація кримських татар, здійснена радянським режимом під час Другої світової війни, стала символом страждань і знущань над цим миролюбним народом.

Спогади про ті страшні події ще й донині перебувають у серцях кримськотатарського народу. Депортація призвела до гуманітарної катастрофи, під час якої понад 30 тисяч невинних людей померли від голоду, хвороб і неможливості отримувати медичну допомогу. Більше 183 тисячі кримських татар були виселені до Центральної Азії, а тисячі були змушені працювати в примусових умовах у вугільних шахтах та в таборах ГУЛАГу.

Однак справедливість так і не настала. Навіть після анексії Криму російською окупаційною владою в 2014 році, кримським татарам продовжують заперечувати їхні права та піддавати систематичному тисковому впливу.

На чолі Громадської Організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” я висловлюю своє глибоке співчуття всім сім’ям, які постраждали від цих жорстоких подій. Ми пам’ятаємо та шануємо всіх жертв геноциду кримськотатарського народу і прагнемо досягти справедливості.

Кожен злочин має бути засуджений, а спогади про нього мають назавжди залишатися у наших серцях. Ми зобов’язані зберігати пам’ять про трагедію кримськотатарського народу, щоб не допустити повторення подібних злочинів у майбутньому.

Спільною молитвою і діями, ми засуджуємо всі форми насильства і дискримінації, зокрема вчинені проти кримськотатарського народу. Ми закликаємо всіх українців та міжнародне співтовариство об’єднатися в боротьбі за справедливість, за повагу до прав людини та за відновлення справжньої незалежності Криму.

Нехай цей День пам’яті стане ще одним кроком на шляху до усунення історичних неправд і відновлення гідності кримськотатарського народу. Ми маємо нагадувати про цю трагедію, боротися за правду та віддано підтримувати всіх, хто страждає від порушення прав людини.

Ми – пам’ятаємо. Ми – не забудемо.

Автор: голова Громадської Організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія