3 листопада – день, коли ми вшановуємо пам’ять святого єпископа Акепсима, пресвітера Йосипа і диякона Аіфала, які відмовилися відступити від християнської віри попри жорстоке переслідування та муки.

Святі мученики, які відстоювали віру в Христа в обличчі жорстокого перського режиму

03 листопада – день пам’яті єпископа Акепсима, пресвітера Йосипа та диякона Аіфала.

Єпископ Акепсим очолював християнську Церкву в персидському місті Наєсонні. Паства гаряче любила святителя за його подвижницьке життя і невпинні пастирські труди. Цар Сапор повелів розшукувати і страчувати християнське духовенство. Був схоплений і єпископ Акепсім, в той час вісімдесятирічний старець.

Його привели в місто Арбел, де він постав перед судом Ардаха – жерця бога сонця. Святий старець відмовився принести жертву перським богам. За це його жорстоко побили і посадили в темницю, куди на наступний день після важких тортур були кинуті сімдесятирічний пресвітер Йосип і диякон Аіфал.

Три роки святих тримали в кайданах, морили голодом, спрагою. У храм бога вогню, який перебував недалеко від Арбели, прибув цар Сапор, який побажав бачити трьох святих мучеників. Виснажені, покриті гнійними виразками, святі постали перед царем і на його вимоги знову твердо відмовилися поклонитися поганським богам, сповідуючи віру в Христа. Святому єпископу відсікли голову, а пресвітера і диякона відправили в місто і там побили камінням.

Страта пресвітера Йосипа тривала кілька годин. Біля місця страти була поставлена варта, щоб християни не взяли тіла святого мученика. На четверту ніч над містом пронісся сильний ураган, блискавка вбила варту, вітер розкидав каміння, і тіло святого Йосипа зникло.

Диякон Аіфал було відведено в селище Патріас і там був побито камінням. Християни таємно поховали його тіло, на могилі святого виросло дерево, плоди якого приносили зцілення.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до єпископа Акепсима, пресвітера Йосипа і диякона Аіфала:

Боже милосердний і святійший Господи,

Ми звертаємося уклінно з молитвою до Тебе, благаючи Твого святого єпископа Акепсима, пресвітера Йосипа і диякона Аіфала. Вони відстояли віру в Тебе, Христе Боже, навіть перед обличчям найжорстокіших переслідувань і мук.

Ми молимося, щоб Ти, Господи, надав нам силу і віру, подібну до тих, яку мали ці святі мученики. Допоможи нам залишатися вірними Тобі навіть у найважчі моменти життя. Нехай їхні подвиги і жертви будуть нам прикладом і джерелом натхнення.

Благослови наші душі, о Боже, через молитви святих Акепсима, Йосипа і Аіфала, і наділи нас мудрістю та міцною вірою. Амінь.

“Твої мученики, о Господи, отримали від Тебе вінці нетлінні своїм подвигом засвідчивши віру, о Боже наш. Вони, маючи Твою силу, скоротили насильників, зламали безсилля демонів. За їхніми молитвами, Христе Боже, спаси наші душі.”

“Божественні таїни, мудрий, ти Акепсипе бездоганно сповідував, був прийнятий в жертву Богові, Блаженний, бо він пив з Христового келиха, славлений святий Акепсим, разом із своїми мучениками, завжди молячися за нас всіх.”

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія