Делегація чеських релігійних діячів відвідала Київщину, де в храмі Святого Апостола Андрія Первозванного відбулася зустріч з представниками Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій. Після зустрічі делегація відвідала відновлений молитовний будинок церкви ХВЄ “Божий Дім” у Бучі, де відбулося неформальне спілкування з українськими представниками. У делегацію входили видатні особистості з різних релігійних громад та організацій. Візит був спрямований на зміцнення міжконфесійного діалогу та вираження солідарності.

Візит делегації з Чехії: Зустріч з Всеукраїнською Радою Церков у Бучі

Міжконфесійна зустріч із представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відбулася 7 червня 2023 року в храмі Святого Апостола Андрія Первозванного у місті Буча.

Після заходу релігійні діячі Чехії разом із представниками ВРЦіРО відвідали молитовний будинок церкви ХВЄ «Божий Дім». Навесні 2022 року в цю церкву російський бойовий гелікоптер поцілив боєприпаси, які не розірвалися, але пошкодили будівлю. У цьому відновленому молитовному будинку представники України та Чехії мали неформальне спілкування під час фуршету.

До чеської делегації входили:

  • Роберт Рехак, віце-президент Міжнародного альянсу свободи віросповідання та переконань і спеціальний посланець МЗС Чехії з питань Голокосту, міжконфесійного діалогу та свободи віросповідання;
  • Петр Ян Вінш, генеральний секретар Чеської екуменічної ради церков;
  • Кароль Сідон, головний регіональний рабин, інтелектуал і письменник;
  • Павло Покорний, старший Синоду Євангельської Церкви Чеських Братів у Чехії;
  • Евеліна Очаб, експерт Міжнародного альянсу свободи віросповідання та переконань, юрист Інституту прав людини Міжнародної асоціації юристів.

У заходах взяли участь також посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, перший заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Войналович та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.