Рішення міської ради викликало багато обговорень та розділило громаду, підкреслюючи актуальність проблеми розділу церков в Україні. УПЦ МП стала об’єктом критики та тиску з боку української влади та громадськості, що не вперше ставалося в контексті політичних та релігійних питань.

Чернівецька міська рада позбавила УПЦ МП права користування 22 земельними ділянками: причини і наслідки

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) знову стала об’єктом уваги на Буковині. Цього разу депутати Чернівецької міської ради позбавили УПЦ МП права користування 22 земельними ділянками у громаді. Відповідне рішення було прийняте на сесії міськради у четвер, 28 квітня.

Рішення підтримали одноголосно 28 обранців, і міський голова Чернівців Роман Клічук заявив, що це логічний і правильний крок. Він також висловив переконання, що це стане стимулом для переходу до українських церков та звільнить Україну від “окупантів на всіх фронтах”.

У рішенні міськради зазначається, що права користування землею позбавлені 22 храми УПЦ МП, зокрема Кафедральний собор поблизу Соборної площі, Свято-Миколаївський храм на вулиці Руській, церква на проспекті Незалежності, чоловічий монастир “Гореча” та жіночий монастир на вулиці Буковинській.

Не вперше УПЦ МП стає об’єктом викорінення в Україні. Зокрема, після Майдану 2014 року та анексії Криму Росією, було створено Автокефальну Українську православну церкву (УПЦ/ПЦУ), яка стала канонічним конкурентом УПЦ МП. УПЦ МП не безпідставно звинувачується у співпраці з російською владою та підтримці терористів на сході України.

УПЦ МП заперечує ці звинувачення та вважає, що її права порушуються. УПЦ МП також заявила, що рішення Чернівецької міської ради є незаконним та відповідне апеляційне оскарження буде подане до відповідних органів влади.

У сучасній Україні проблема розділу церков є дуже актуальною та чутливою.УПЦ МП була найбільшою церквою в Україні та мала багато прихожан. Проте, через політичні та релігійні питання, вона є об’єктом критики та тиску з боку української влади та громадськості адже у часі війни для віруючих української церкви стало принциповим хто і кому служить.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія